Oleander 5427207 1920

Kvetoucí záhonky i v zimě mohou být skutečnost, stačí zasadit ty správné rostliny

V pošmourných zimních měsících byste jistě ocenili výhled z okna na pestrobarevné květiny, které se budou vyjímat na vaší zahrádce nebo v truhlíku na balkonu. Letos nás zima překvapila bohatou sněhovou nadílkou, ale v dřívějších letech připomínaly zimní měsíce spíše dlouhotrvající podzim pozvolna přecházející do jara. Tyto nepovedené zimy bez sněhu si můžete zpříjemnit pohledem na rozkvetlou zahrádku. Jak je to možné, říkáte si. Víme o květinách a keřích, které vás potěší barvami i v období, ve kterém byste to nečekali. 

Mohlo by vás zajímat:  Jak se starat o letničky

Keře na zahradě nadělají velkou parádu

Pěstujete si okrasnou zahrádku s nejrůznějšími stromky a keříky? Pak k nim určitě přidejte kalinu vonnou. Tato okrasná dřevina, která vás okouzlí vůní svých drobných růžových kvítků, kvete v časném předjaří a někdy i v listopadu a prosinci. Dorůstá výšky až 5 metrů.

Zdroj obrázku: Pixabay

Vaše oko v zimních měsících jistě potěší i vilíny, jejichž květy vypadají jako malé barevné střapce. Tyto malé stromky mohou zdobit vaši zahradu až 50 let a některé odrůdy byly dokonce hojně využívány severoamerickými indiány při léčení všelijakých chorob.

Mohlo by vás zajímat:  Většina lidí ji rovnou lije do dřezu. Pro rostliny se přitom jedná o hotový poklad

Ozdoba za oknem či na balkoně

Vřes obecný byl dlouhou dobu spojován pouze s Dušičkami, kdy se používal jako symbol vzpomínky na hrobech. Dnes je již běžně používán jako výzdoba oken a balkonů, a to hlavně v podzimních měsících, přestože kvete i ke konci roku. Pro jeho úspěšné přezimování je důležité zazimovat kořeny. Stačí vložit do truhlíku po jeho obvodu polystyren, který bude fungovat jako ochrana před mrazy.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Pozor – přezimovat jsou schopny pouze přírodní odrůdy, ne však ty dobarvované. Vřes má své přirozené barvy bílou, světle růžovou a tmavě růžovou. Pokud v květinářství narazíte na sytě modrou či křiklavě žlutou rostlinku, dlouho vám parádu dělat nebude.

Přidat na Seznam.cz