Background Image Pink Roses

Když slova nestačí: květomluva je skvělý způsob, jak vyjádřit lásku nebo třeba smutek

Barevné vázané květiny jsou velmi oblíbeným dárkem k narozeninám, jmeninám nebo významnému výročí. Proto záleží na tom, jaké květiny vybereme, protože každá z nich má vlastní význam, a měli byste tak vědět, že darujete květiny, které skutečně potěší. Je rozdíl, jestli věnujete bílý karafiát, nebo červenou růži. Také barva je důležitý prvek, který může obdarované osobě něco sdělit.

Darujete tulipán nebo růži?

Červené růže nejlépe vystihnou silné city k jinému člověku. Vášeň, upřímnost a hluboká láska budou nejlépe vyjádřeny právě těmito květinami. Bílé můžete věnovat někomu jako poděkování za pomoc. Bílá znamená úctu, nevinnost a také skromnost. Žluté růže nejsou vhodným dárkem. Symbolizují negativní zkušenosti nebo žárlivost. Růžová růže se hodí například pro kamarádku, se kterou sdílíte mnohá tajemství.

Mohlo by vás zajímat:  Víme, proč komáři rádi lítají okolo našich uší. Za vše může chemie

Oranžová barva znamená touhu, ale i když víme, jaká barva co znamená, většinou si do vázy koupíme veselé barvy, které osvěží interiér a přivítají jarní dny. Tulipány jsou další oblíbená květiny. Červené vyjadřují také hluboký cit, žluté ale nekupujte v případě, že je zamýšlíte jako dárek ke dni žen. Žlutý tulipán znamená konec vztahu nebo přátelství.

Zdroj obrázku: Freepik

Fialka je symbolem lásky a radosti

Jestli chcete darovat fialovou květinu, rozhodně byste měli zvolit fialku. Je to květina, která dodá radost, ale zároveň také smutek, protože symbolizuje někoho, kdo na nás zapomněl. Smutek vyjádříte vonnými nebo alpskými fialkami. Duhovkou v modré barvě budete dávat najevo chladné vztahy k dané osobě, ale pokud se rozhodnete pro fialovou, znamená to vzpomínky a také respekt, který chováte.

Mohlo by vás zajímat:  Zdravé tuky udrží v kondici tělo i náš mozek

Narcisy najdete především ve žluté barvě. Většinou je těžké těmto květinám odolat, ale musíte si dávat pozor, jaké osobě ho dáváte. Žlutý narcis dostávají lidé, které milujeme, ale v jiných situacích může rostlina znamenat zotavení se.

Zdroj: https://www.almanac.com/flower-meanings-language-flowers
Přidat na Seznam.cz