Body Scrub Ground Coffee Coffee Beans

Kávová sedlina je jako stvořená pro domácí kosmetiku. Pokožku dokonale vyhladí a zbaví ji celulitidy

Téměř nikdo si nedovede představit svůj den bez pořádné dávky kofeinu. Káva je nápoj, který nám ho nejen dodá, ale také lahodně chutná. Co však dělat s kávovou sedlinou, která zbyde po vypití? Mnoho lidí ji vyhazuje do koše, přitom se dá využít hned několika způsoby. Kávová sedlina obsahuje spoustu živin, které využijete nejen pro své rostliny, ale také pokožku. Ukážeme, jak si vyrobit kvalitní mýdlo z kávové sedliny.

Kávová sedlina pomůže proti odumřelým buňkám

Vlastnosti kávy jsou známé už několik staletí. Ráno vás probudí a nastartuje na celé dopoledne, ale má skvělé účinky také na pleť. Najdete ji velmi často v pleťových maskách nebo vodách z obchodu, a proto si masku můžete snadno vyrobit i doma. Oblíbená jsou také mýdla, protože ta můžete použít jako peeling a odstranit tak odumřelé buňky na pokožce. Navíc káva příjemně voní.

Mohlo by vás zajímat:  Z posekané trávy lze snadno vytvořit hnojivo, mulč i prostředek proti plísni

Mýdlo si snadno vyrobíte doma a vzhledem k tomu, že v něm nebudou žádné chemické látky, se ho nemusí bát používat ani lidé s citlivou pokožkou. Ženy budou nadšené, protože takové mýdlo odstraňuje celulitidu. Káva obnoví elasticitu pleti a zajistí, že pokožka bude mít sjednocený tón.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak si vyrobit kvalitní mýdlo z kávové sedliny?

Je to velmi jednoduché. Jestli chcete zkusit výrobu domácího mýdla, začněte právě kávovým. Budete k němu potřebovat pouze kvalitní sedlinu a kostku mýdla. Mýdlo by mělo být bez parfemace, nejvhodnější tak bude šedé nebo bílé mýdlo. Aroma kávy pak bude patrnější. Jak si ho ale vyrobit? Nejdříve připravte klasicky kávu, počkejte, až vychladne, a mezitím si celou kostku mýdla nastrouhejte.

Mohlo by vás zajímat:  Mšice na rostlinách zahubí postřik z droždí

Mýdlové vločky rozpusťte ve vodní lázni, ale velmi pomalu. Kávovou sedlinu přidejte a postupně zamíchejte do vloček. Dejte do formiček a nechte vychladnout. Jestli chcete mít mýdlo rychle hotové, stačí ho vložit do lednice. Do kávového mýdla ale můžete přidat i další suroviny, které obohatí jeho účinky. Kokosový nebo olivový olej dopřeje vaší pokožce hydrataci a bude pravidelně zvlhčovaná.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/uses-for-coffee-grounds
Přidat na Seznam.cz