Ripe Juicy Honeysuckle Berries Green Leaves Vegetarian Background Wildlife Concept With Green Shrub Close Up

Kamčatské bobule se podobají borůvkám, doba sklizně je dříve než u jahod

Kamčatské borůvky jsou v naší zemi stále populárnější. Sazenice obvykle přinášejí ovoce dříve než jahodníky, jejichž sklizeň trvá do konce června. Chcete-li sklízet zdravé a chutné ovoce, musíte o něm vědět několik věcí.

Zimolez kamčatský a borůvky

Bobule zimolezu kamčatského jsou často zaměňovány s americkými borůvkami a lidé se proto domnívají, že mají podobné požadavky a čas sklizně. Ukazuje se, že se jedná o dva zcela odlišné druhy s různými preferencemi. Pokud jde o pěstování, borůvka je náročnější. Především potřebuje úrodnější půdu, vhodnou polohu, jakož i pravidelné hnojení a řezání výhonků.

Mohlo by vás zajímat:  Nachystejte se na podzim a vysaďte si tykve. Budou nejen chutné, ale i hezkou dekorací

Kromě toho borůvky nejsou tak odolné vůči nízkým teplotám. Výsadba těchto dvou druhů vedle sebe nebude nejlepším nápadem. Dobrým sousedem pro zimolez bude černý rybíz, oba tyto ovocné keře mohou být vysázeny v řadě. Nejlepší je umístit vedle sebe 3 až 4 keře různých odrůd. Při pěstování samostatně budou produkovat mnohem méně ovocných pupenů než ty, které jsou vysazeny ve skupině.

Zdroj obrázku: Freepik

Co se jim líbí

Zimolez kamčatský může být vysazen na zahradě v srpnu, září, říjnu, a dokonce i v první polovině listopadu. Na jaře se tento postup může provést pouze jeho přesunutím na místo určení spolu s velkým kusem půdy, bez přepravy nebo výsadby z kontejneru.

Mohlo by vás zajímat:  Ovocnáře často trápí choroby stromů, zachránit ovocnou úrodu pomůže hlavně prevence

Už na konci března se v keři začínají vyvíjet pupeny. Nejdůležitější požadavky, které mají tyto ovocné keře, jsou tyto: Místo výsadby by mělo být jasné, dobře osvětlené a zároveň chráněné před větrem. Vzdálenost mezi jednotlivými keři by neměla být menší než 1,5 m. Kyselost půdy by měla být přibližně 6–7 pH, velmi důležité je časté zalévání.

Zdroj: https://hortiadvisor.com/how-to-plant-grow-and-care-for-honeyberry-plants/
Přidat na Seznam.cz