Balcony Decoration Growing Roses Balcony

Jaro může barvami rozzářit i naše balkony. Sněženky, petrklíče a narcisy budou vypadat kouzelně

Jaro klepe na dveře a váš balkon, terasa i zahrada budou potřebovat nové květiny. Květiny na balkon můžou mít mnoho podob, aby ožil na jaře i váš dům. Po dlouhé zimě se rádi obklopujeme zelení a pozorujeme první poupata a květy, které se objevují všude kolem. Udržovaný balkon ozdobený květinami vám vždy zlepší náladu, i když budete mít za sebou těžký den.

Sněženky vypadají v květináči nádherně!

Sněženky se obvykle objevují v zahradách a mnoho lidí netuší, že je mohou pěstovat i v květináči. Tato rostlina vždy hlásí příchod jara a vy ji můžete mít i na balkoně. Nejsou to náročné rostliny, takže jarní ošetřování nezabere příliš mnoho času. Stačí dbát na to, aby měly vždy mírně vlhkou půdu a nebyly vystaveny hodně sluníčku, protože jim svědčí spíš polostín.

Mohlo by vás zajímat:  Jak pěstovat chryzantémy

Petrklíč je skvělou volbou

S petrklíčem dosáhnete stejného efektu jako se sněženkami. Existuje mnoho odrůd těchto květin a většina z nich snáší velmi dobře i jemné noční mrazíky, takže se nemusíte obávat, že by vám petrklíče zmrzly. Varianta bez stonků je mezi lidmi nejoblíbenější a najdete ji v mnoha barevných provedeních, takže můžete barvy kombinovat, aby balkon vypadal neuvěřitelně krásně.

Zdroj obrázku: Freepik

Pěstování petrklíčů je navíc úžasně jednoduché. Dorůstají výšky asi 10 cm, a proto byste je měli vysazovat ve skupinách. Při nákupu věnujte vždy pozornost nejen stavu poupat s květy, ale také barvě listů rostliny. Světle zelená nebo plavá by vás měla znepokojit, protože takové květiny nejsou v pořádku a pravděpodobně vám příliš dlouho nevydrží.

Mohlo by vás zajímat:  Túje snadno ztratí svou zářivou barvu. Bez správné dávky hnojiva se neobejdou ani na podzim

Narcisy přinesou barvu slunce do vašeho domova

Většina lidí si narcisy spojuje s příchodem Velikonoc. Naštěstí na ně nepotřebujete zahradu, protože existují i narcisy určené do květináče. Nádherně žluté narcisy budou váš balkon zdobit především během března. Odrůdy, které se hodí do květináče, jsou King Alfred, February Silver, February Gold a Fortune. Lehké mrazíky jim neublíží, ale nesnáší velkou zimu a silný vítr.

Zdroj: https://tekdeeps.com/20-spring-flowers-to-grow-on-the-balcony-or-garden/
Přidat na Seznam.cz