Recycle Papers From Boxes

Mulč z kartonu zadrží v půdě vlhkost a sníží růst plevele

Podzim je období, kdy zahradníci připravují své pozemky a trávníky na nastávající zimu. Bohužel nikdo netuší, jak moc bude krutá, proto je potřeba myslet na nejhorší a zahradu upravit tak, aby přes zimu netrpěla. Jedním z největších problémů je plevel, kterému se daří za jakýchkoliv podmínek. Víte, že můžete použít kartonové krabice k mulčování? Podpoříte tím růst rostlin a zároveň je ochráníte před škůdci.

Hubení plevele jednoduchou metodou

Mulčování záhonů může probíhat klasickým způsobem, ale klidně můžete využít i kartonové krabice. Musí ale být čisté, bez popisu, nesmí být ani vlhké. Je to metoda, která bude fungovat také na hubení plevele. Určitě nechcete po čtyřech jít kousek po kousku a plevel ručně vytrhávat, protože je to práce většinou na celý den. Karton pomáhá udržet půdu mokrou, rozkládá se velmi pomalu, a tak dlouho vydrží.

Mohlo by vás zajímat:  Vytvořte na zahradě přátelské prostředí pro ježky a ptáky

Karton je vhodný také pro žížaly, které se budou zdržovat blízko něj a zase budou půdu obohacovat o jiné prvky. I při takovém mulčování ale můžete snadno udělat chybu. Proto je dobré vědět, jak správně postupovat. Kartonové krabice vytvoří vrstvu, která bude rostliny chránit a zároveň zajistí živiny, které jsou potřeba. Mezi kartonem a zeminou přitom nesmí zůstat žádná mezera.

Zdroj obrázku: Freepik

Mulčování je jednoduchý způsob, jak rostlinám dopřát

Mulčování je oblíbeným způsobem, kterým rostlinám dodáte veškeré živiny a zároveň je budete chránit před špatným počasím, plevelem nebo chorobami, které je mohou napadnout. A jaké krabice můžete použít? Nutné je, aby mezi krabicí a půdou nevznikly žádné mezery. Karton tak můžete navlhčit a poté přitlačit k zemině. I samotnou krabici se pak vyplatí přikrýt mulčem, protože po vyschnutí se může deformovat a nebude přiléhat k půdě.

Mohlo by vás zajímat:  Ořechy podporují celkové zdraví. Využijte je na maximum pomocí jednoduchých receptů

Krabice musí být nepotištěné a nejlépe čisté – nesmí na nich být žádná fólie ani barva. Nesmí být ani špinavé od oleje nebo chemikálií, které by mohly rostlinám uškodit. Krabice pak můžete použít nejen na rostliny, ale také na ovocné stromy nebo keře, které tak budou chráněné před zimou.

Zdroj: https://www.allotment-garden.org/composts-fertilisers/mulching-cardboard-grass-clippings/
Přidat na Seznam.cz