Woman Taking Clothes From Washing Machine

I bez žehličky může být prádlo dokonale hladké. Trik je ve správném praní a věšení

Žehlení prádla – pro někoho zdlouhavá, nudná činnost, pro jiného dokonalý způsob relaxace, spojení povinností s potěšením. Pro prvně jmenované máme dobrou zprávu – oblečení lze prát tak, že pak není potřeba žehlit. Prát prádlo v pračce bez žehlení, ale s tím, že prádlo nebude pomačkané a nedbalé – to je sen mnoha lidí. Je to vůbec možné? Ano, pokud použijeme několik nezbytných pravidel. Zde jsou.

Méně je více

Pokud chcete, aby vaše oblečení po vytažení z pračky nevyžadovalo žehlení, nezapomeňte správně naplnit buben pračky. V tomto případě platí rčení čím méně, tím lépe. Neplňte buben až po okraj, necpěte do něj oblečení. Nejlepším řešením je naplnit buben pračky do 3/4 jeho kapacity.

Mohlo by vás zajímat:  Nechte svůj domov provonět vanilkou. Kromě úžasné vůně získáte skvělý bonus navíc
Zdroj obrázku: Freepik

Způsob praní

Nezáleží na tom, jaký prací prostředek na praní prádla používáte. Mohou to být kapsle, gel nebo jen prášek. Vhodné je neprat na vysoké teploty, pokud ovšem vaše oblečení není příliš špinavé. Nízká teplota praní zabrání pomačkání oblečení. Pokud nechcete žehlit, nastavte teplotu praní na 30 stupňů.

Vyjmutí z pračky

Je to možná triviální věc, ale to, jak prádlo z pračky vyndáte, závisí na tom, zda bude potřeba vyžehlit. Nedávejte vyprané prádlo do jednoho koše. Místo toho vytahujte kousky jeden po druhém a pak s nimi zatřeste živým pohybem. Díky tomu se látka narovná a vyhnete se zmačkání.

Mohlo by vás zajímat:  Sůl škodí zdraví. Lepší je využít ji úplně jinak, na své si přijdou i děti

Věšení prádla

Oblečení se snažte pověsit tak, aby na celé jeho ploše nebyly žádné záhyby. Pokud prádlo pověsíte rovnoměrně, látka bude během sušení hladká a nebudete muset oblečení žehlit.

Zdroj: https://www.homestolove.com.au/how-to-avoid-ironing-for-good-3519
Přidat na Seznam.cz