Green Peas Table

Hrášek příjemně zasytí a dodá spoustu energie. Chybět nesmí v jídelníčku sportovců ani malých dětí

Hrášek obecně nepatří k nejoblíbenějším plodinám na zahradě a mnoho lidí jej podceňuje. Ve skutečnosti je to právě zelený hrášek, který má mnoho skvělých vlastností pro naše zdraví, a vyplatí se jej konzumovat ve velkém. Ve svém jídelníčku by jej měli mít sportovci a aktivní lidé, protože jim pomáhá podávat nejlepší výkony, ale také děti a nastávající maminky.

Skvělé vlastnosti hrášku

Stačí si dopřát 100 gramů hrášku denně a získáte tak více než 20 % denní dávky vitamínu C, 10 % betakarotenu a 8 % denní dávky železa. Kromě toho je hrášek také úžasným zdrojem vlákniny, bílkovin nebo draslíku. Hrášek si bez obav dopřejte například k odpolední svačince, protože zároveň podporuje soustředění, dodává novou energii a vy se zbavíte odpolední únavy.

Mohlo by vás zajímat:  Rajčata dají zabrat i zkušeným pěstitelům. Stačí ale málo a začervenají se i na vašem záhoně
Zdroj obrázku: Freepik

Jak vám hrášek pomůže?

Konzumace zeleného hrášku se doporučuje lidem, kteří se trápí s nadváhou. Je zdrojem vlákniny, která je dobře známá jako skvělý prostředek při redukci hmotnosti. Navíc dodává pocit plnosti a snižuje chuť k jídlu. Stejně tak je ale zelený hrášek ideální pro každého, kdo bojuje s vyššími hodnotami cholesterolu. Obsahuje totiž vitamín B3, který jeho hladinu snižuje. Díky tomu se výrazně snižuje riziko infarktu nebo vysokého krevního tlaku. Tato zelenina má mnoho výživových předností, a proto by neměla chybět v jídelníčku nikoho z nás. Snadno si jej také vypěstujete na zahradě, abyste měli vždy čerstvé zásoby.

Mohlo by vás zajímat:  Lák z okurek můžeme bez obav vypít. Tělu tím prospějeme

Jak hrášek konzumovat?

Snadno jej samozřejmě můžete jíst syrový, ale není to jediný způsob. Z hrášku si můžete připravit několik lahodných a rychlých pokrmů. Zkuste třeba oblíbený hráškový humus. Ten připravíte tak, že v mixéru rozmixujete stejný poměr zeleného hrášku a cizrny, k tomu přidejte sezamovou pastu, česnek, petrželku a citrónovou šťávu. Vše smíchejte a můžete podávat s pečivem. Je to ideální letní večeře hotová během chvilky.

Zdroj: https://www.webmd.com/diet/health-benefits-peas
Přidat na Seznam.cz