Wicker Basket With Delicious Juicy Red Strawberry

Hnojivo z droždí vyživí jahodníky a napomůže bohatší úrodě

Jahody jsou jedním z nejoblíbenějších druhů ovoce na světě, známé jsou pro svou sladkokyselou chuť a jasně červenou barvu. Pokud chcete bohatou úrodu jahod, zkuste použít obyčejné droždí. Kvasinky v droždí jsou totiž přirozeným a účinným způsobem, jak hnojit jahodníky a podporovat jejich zdravý růst. V tomto článku prozkoumáme výhody používání kvasinek pro jahodovou úrodu a dáme vám několik tipů, jak maximalizovat úrodu.

Proč používat droždí

Kvasinky jsou pro rostliny bohatým zdrojem živin. Obsahují základní vitamíny a minerály, které jahody potřebují k růstu a prosperitě. Kvasinky jsou také přirozeným zdrojem dusíku, který je životně důležitou složkou růstu rostlin. Dusík je nezbytný pro vývoj listů a stonků a hraje zásadní roli při tvorbě chlorofylu, který je zásadní pro fotosyntézu.

Mohlo by vás zajímat:  Hydroosev

Kromě toho, že jde o přírodní hnojivo, má droždí pro jahodníky i další výhody. Může pomoci zlepšit strukturu půdy zvýšením její schopnosti zadržovat vodu a zlepšit také její schopnost zadržovat živiny. Kvasinky navíc podporují růst prospěšných mikroorganismů v půdě, což pomůže chránit vaše rostliny před chorobami a škůdci.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak používat droždí

Existuje několik způsobů, jak použít droždí v jahodové zahradě. Jednou z oblíbených metod je vytvořit kvasnicový roztok, který lze nastříkat na rostliny. K přípravě roztoku smíchejte jednu polévkovou lžíci aktivního sušeného droždí s jedním litrem vody. Dalším způsobem je použití čerstvého droždí, které necháte rozpustit v půl litru 3% mléka a následně přidáte 5 litrů vody. Nechte roztok několik hodin uležet, aby se kvasinky aktivovaly, a poté jej nalijte do rozprašovače, pomocí kterého nastříkejte směs na celé rostliny.

Mohlo by vás zajímat:  Znáte metodu krechtování? Může vám pomoci správně uskladnit brambory

Dalším způsobem využití kvasnic je jejich přidání přímo do půdy. Smíchejte jednu polévkovou lžíci aktivního sušeného droždí s 5 litry vody a poté směs nalijte na půdu kolem jahodníků. Toto vám pomůže zúrodnit půdu a podpořit zdravý růst.

Zdroj: https://ibuilder-en.techinfus.com/klubnika/podkormki/drozhzhami/
Přidat na Seznam.cz