Cyclamen 4860174 1920

Hnojiva pro domácí květiny není nutné kupovat, jsou na dosah v každé kuchyni

Věděli jste, že si můžete snadno a rychle připravit ekologická hnojiva pro květiny z jídla, a to za pár minut? Dnes se podíváme na to, jaké suroviny z vlastní kuchyně můžete použít na to, aby vaše rostliny lépe a rychleji rostly, byly zdravější a krásnější. Věřte, že nebudete potřebovat nic jiného než pár základních věcí a trochu času. Na přípravu vám bude stačit jen obyčejné droždí či banánové slupky, které byste běžně vyhodili.

Zdroj obrázku: Pixabay

Kvasnice

Odborníci prokázali, že pekařské kvasnice urychlují růst nejen těsta, ale i květin. Proto stojí za to, vytvořit na jejich základě jednoduchý prostředek. Stačí droždí rozpustit ve vlažné vodě a počkat, až látka vychladne. Poté ho nalijte do dávkovače a nastříkejte na rostliny. Kromě rychlejšího růstu získáte ještě jednu obrovskou výhodu. Kvasnice totiž odpuzují škůdce, kteří by se jinak do vašich krásných rostlin mohli pustit.

Mohlo by vás zajímat:  Nádherně rozkvetlý balkon je ozdobou každého domu. Tyto druhy udělají nejlepší dojem

Slupky od banánů nevyhazujte

Mikronutrienty v banánové slupce lze použít k pěstování rostlin. Co byste měli udělat? Dejte slupky do nádoby a zalijte je vodou. Nádobu odložte na noc do tmavé místnosti. Roztok následně musíte zředit s vodou a pravidelně s ním zalévat květiny. Jaký bude účinek této metody? Rostliny budou mít intenzivnější vůni. Pevné a lesklé zelené listy navíc přitáhnou pozornost na první pohled. Rostliny budou celkově zdravější a budou vypadat lépe.

Zdroj obrázku: Pixabay

Poslední tip: odpočinek

Některé rostliny, například orchidej, potřebují místo neustálého hnojení spíš odpočinek. Pokud chcete, aby orchidej znovu kvetla, musíte ji nechat odpočívat. Po dobu šesti týdnů ji dejte do nádoby a umístěte na chladnější místo, například do suterénu. Pak ji stačí zalévat jednou měsíčně čistou vodou. Orchideje vodu dlouho zadržují, proto ji nemusíte zalévat více. Bylo by to pro ni spíš horší. Díky tomuto postupu se dočkáte opět krásných květů.

Přidat na Seznam.cz