Jars With Raspberry Jam Placed Rows Fresh Raspberry White Wooden Table

Domácí zavařeniny se stanou krásným dárkem, který lze snadno dozdobit podle fantazie

Vyrábíte si domácí marmelády, zavařujete okurky nebo drobné ovoce? Nestačí pouze skvělý recept, ale je důležité i vědět, jak a kde je správně skladovat!

Průhledné sklenice

Nejvhodnější jsou na zavařeniny průhledné, dobře uzavíratelné sklenice. Klasicky se používají zavařovací sklenice s praktickými uzávěry nebo sklenice s gumičkami. Pokud máte průhledné sklenice, skladujte je na temném místě, uzavřené ve skříni. Přísun světla zavařeninám nesvědčí. Pokud ale máte tmavé sklenice, můžete je použít jako dekoraci, jelikož se nebudou zavařeniny kazit ani ve chvíli, kdy je necháte například na skříni.

Mohlo by vás zajímat:  Sýr feta okouzlí svou netradiční chutí. V kombinaci s rajčaty a lososem si ho zamilujete

Čepice na víčka

Víčka sklenic můžete krásně nazdobit. Nastříhejte kolečka z látky, aby o půl centimetru přesahovaly průměr víčka na sklenici. Skvěle se hodí na šroubovací víčka. Převážeme je stuhou a máme krásný dárek pro blízké. Budou vypadat moc hezky!

Zdroj obrázku: Freepik

Štítky

Pokud je skutečně chcete darovat, bude vypadat moc hezky, když vyrobíte zajímavý štítek. Můžete ho vystřihnout z bílého papíru, popsat, co je obsahem sklenice a také datum zhotovení. Nalepte je na sklenici obyčejným lepidlem, aby se dalo později smýt a sklenice šla opětovně použít. Kolem štítku můžete nalepit barevnou stuhu. Je také možné vystřihnout štítek z tvrdého papíru a jako jmenovku přivázat pomocí provázku na sklenici. Můžete na něj buď uvést jméno obdarovaného, nebo název zavařeniny a datum výroby. Nebo oba druhy popisů zkombinovat a vyrobit jak štítek na sklenici, tak i na provázek.

Mohlo by vás zajímat:  Ostružinová tinktura vás dostane jedinečnou chutí. Tuhle zdravou dobrotu si připravíte během chvíle

Krásně sklenici dozdobte

Sklenice bude vypadat moc hezky, pokud ji například omotáte do třetiny její výšky barevnými nitěmi. Aby nitě skvěle držely, je lepší potřít povrch kancelářským lepidlem. Lze použít i krajka nebo si můžete vyhrát a vyzkoušet i jiný materiál nebo látku. Tak, aby to dopovídalo vašemu vkusu a především vkusu obdarovaného.

Zdroj: https://curlygirlkitchen.com/how-to-make-homemade-jam-fruit-preserves/
Přidat na Seznam.cz