Front View Soap Made Coffee Beans

Domácí mýdlo z kávy se stane krásným dárkem i úžasným kosmetickým produktem, který rozzáří pleť

Milujete svůj ranní šálek kávy a vždy vám zůstane kávová sedlina? Naše babičky ji používaly jako hnojivo na rostliny, ale to nemůžete dělat každý den. Kávové mýdlo je další možností, jak můžete zpracovat kávovou sedlinu, aniž byste ji museli vyhodit do koše. To by byla velká škoda, protože káva dokáže nádherně vyčistit pleť, zpevnit a zlepšit stav pokožky. Dnes si ukážeme, jak vyrobit kávové mýdlo krok za krokem.

Jak vyrobit kávové mýdlo?

K výrobě tohoto úžasného produktu pro sebe, rodinu i přátele budete potřebovat jen dvě suroviny, a to kávovou sedlinu a kostku mýdla. Nejlepší bude, když zvolíte to nejobyčejnější, neutrální bílé nebo šedé mýdlo bez přidání konkrétní vůně. Získáte tak skutečně krásné aroma kávy, které bude cítit po celé koupelně. Díky úžasným vlastnostem, vůni i krásnému vzhledu můžete tento produkt použít nejen pro sebe, ale také pro své přátele ve formě dárku.

Mohlo by vás zajímat:  Po pořádném jídle si trávení zaslouží odlehčit. Zkuste třeba lahodné ovoce
Zdroj obrázku: Freepik

Výroba je jednoduchá. Sedlina musí být studená, takže chvíli počkejte, jestli jste kávu právě dopili. Mezitím nastrouhejte kostku mýdla na struhadle. Mýdlové vločky rozpusťte ve vodní lázni na nejnižší teplotu. Přidejte kávovou sedlinu a vše důkladně promíchejte. Směs přesuňte do forem. Stačit vám bude forma na pečení muffinů. Připravené mýdlo dejte stranou vychladnout. Jestli chcete, aby ztuhlo rychleji, můžete ho klidně vložit do lednice. A máte hotovo!

Jak oživit recept na kávové mýdlo?

Jakmile budete mít mýdlo rozpuštěné, můžete do něj přidat trochu olivového nebo kokosového oleje. Výsledkem bude produkt, který nádherně vyživí a hydratuje pokožku. Zajímavé je, že mýdlo můžete vyrobit i bez kávové sedliny. Použít lze také silnou kávovou esenci. Musíte ale počítat s tím, že kosmetika ztratí exfoliační vlastnosti. Klasická sedlina je proto na výrobu mnohem lepší a navíc za ni nezaplatíte ani korunu, protože kávu byste si dali v každém případě.

Zdroj: https://www.soapqueen.com/bath-and-body-tutorials/how-to-make-coffee-soap/
Přidat na Seznam.cz