Young Woman Holding Clock Healthy Food Salad Intermittent Fasting Concept Time Lose Weight Eating Control Time Diet Concept

Dobrý metabolismus udrží v rovnováze celé tělo. Jeho zrychlení je nejlepší cesta k zhubnutí

Jak stárneme, metabolismus se zpomaluje. Naštěstí existují produkty, které ho mohou znovu nastartovat, a díky tomu se budete cítit lépe. Navíc díky zrychlení metabolismu můžete i zhubnout, a proto se vyplatí konzumovat potraviny, které jsou zdravé pro vaše tělo a navíc vám pomohou při hubnutí. Nejdůležitější součástí stravy je ovoce, zelenina, kvalitní maso a mléčné výrobky.

Kvalitní spánek může v mnohém pomoci

Je to na první pohled jednoduché, ale mnoho lidí tradiční zásady vůbec nedodržuje. Přitom by mělo být normální, že se zdravě stravujeme, hýbeme a dopřáváme si dostatečnou dobu spánku. Pomoci mohou i jiné způsoby, které si rychle osvojíte. Například je vhodné po probuzení vypít sklenici vody s citronem nebo lněným semínkem. Díky tomu nastartujete své tělo hned od rána a navíc podpoříte trávení a dodáte si energii.

Mohlo by vás zajímat:  O čistý gril se lze postarat i domácími prostředky

Lněné semínko obsahuje vlákninu, která čistí střeva a navíc zajistí, že budete nasyceni. Stačí lžičku semínek zalít horkou vodou a nechat louhovat 15 minut nebo je přes noc namočit. Vypijte pak na lačný žaludek. Důležité je snídat. I když to mnoho lidí nedělá, opravdu je to základ celého dne. Podle toho tělo pozná, že je tu nový den a je čas začít fungovat. Bez snídaně se nemusíte cítit vůbec dobře, budete unavení a bude delší dobu trvat, než se nastartujete.

Mohlo by vás zajímat:  Majky napadají především kvetoucí rostliny. Zničit mohou listy i plody
Zdroj obrázku: Freepik

Dopřejte si kvalitní čaje a dostatek vody

K tradičním snídaním patří například ovesné kaše nebo míchaná vejce. Dejte si k nim také dostatek zeleniny a nezapomínejte ani na pitný režim. Důležitá je čistá voda, ale samozřejmě si můžete dát také zelené nebo jiné čaje či oblíbenou kávu. S množstvím byste to ale neměli přehánět. Snídaně by měla obsahovat kvalitní bílkoviny a vlákninu.

Dopřejte si například jablko, které neobsahuje mnoho kalorií a hodí se tak i pro ty, kteří se snaží shodit kilogramy navíc. Obsahuje vlákninu, která je velmi potřebná pro to, abychom měli vyčištěná játra, a také se budeme delší dobu cítit sytí. Je také plné pektinu, který snižuje pocit hladu.

Zdroj: https://www.shape.com/weight-loss/management/11-ways-rev-your-metabolism
Přidat na Seznam.cz