Díky hnojivu z popela toulcovka dobře poroste a její listy budou sytě zbarvené
Mírová lilie působí v interiéru velmi uklidňujícím dojmem. A co víc, spatifylum nebo také toulcovka je překrásnou živou dekorací interiéru a funguje jako čistička vzduchu, protože pomocí svých listů čistí toxiny z ovzduší. A jak o spatifylum pečovat? Tato rostlina není příliš náročná, přesto potřebuje povzbudit k růstu pomocí vhodného hnojiva. Domácí je nejlepší, připravené z popela je navíc ekologické a nestojí vůbec nic.
Stálezelená rostlina z tropů
Spatifylum je známá rostlina pod českými názvy toulcovka nebo lopatkovec, přičemž se jedná o rostlinu z čeledi áronovitých a je původem z tropických oblastí Střední a Jižní Ameriky a Asie. Existuje na pět desítek druhů této rostliny, která patří mezi stálezelené. Květ vyrůstá z nerozvětveného stonku, je bílé nebo krémové barvy a připomíná dlouhou palici, plodem jsou pak tmavé bobule. V poslední době jsou toulcovky velmi oblíbené, protože nahrazují čističky vzduchu a absorbují benzen, čpavek, xylen nebo formaldehyd.
Podpora růstu pomocí hnojiv
Co dělat, aby se toulcovce dařilo a byla sytě zelená? Bezpochyby je nutné přihnojovat a nejsnazší je využít bio hnojivo v podobě dřevěného popela, který obsahuje mnoho minerálních látek, jako jsou draslík, hořčík, fosfor, sodík nebo vápník. Přidáváním popela do substrátu nebo zeminy se půda provzdušňuje, navíc se doplňují potřebné látky, které podporují růst a zvyšují výnosy. Dřevěný popel je vhodnou alternativou k minerálním hnojivům a posiluje rostliny vůči plísním a škůdcům.
Jak hnojit popelem
K hnojení se používá pouze popel ze dřeva nebo z ekologických bio pelet. Hodí se na spatifylum nebo jiné druhy rostlin, jako jsou fíkusy, dracény nebo břečťany a další rostliny, kterým vyhovuje neutrální až lehce kyselá půda. Popelem se může posypat vršek zeminy a následně promíchat s vrchní vrstvou, na závěr se rostlina zalije. Další možností je rozmíchat jednu lžíci popela v litru horké vody, po rozmíchání se nechá roztok zchladnout a rostliny se jím zalévají jednou za dva týdny.
Zdroj: https://gardenerspath.com/plants/houseplants/fertilize-peace-lily/