Fresh Organic Zucchini Garlic Parsley Herbs Spices

Cuketu lze upravit na nespočet skvělých způsobů. Cuketové palačinky zachutnají celé rodině

Cuketa patří mezi zeleninu, která je velmi jednoduchá na přípravu. Můžete si ji uvařit na páře, ale oblíbená je především na grilu jen posypaná kořením. Obsahuje mnoho vitaminů a dalších látek, které jsou prospěšné pro naše tělo. Jak ale na tělo působí a jaké jsou výhody její konzumace? Rozhodně se vyplatí zařadit ji do jídelníčku.

Cuketu si dejte, pokud se snažíte zhubnout

Cuketa obsahuje kromě vitaminu C také vitaminy skupiny B. Ty ovlivňují činnost nervové soustavy a tento druh zeleniny vám pomůže také zhubnout. Obsahuje také vápník, draslík nebo jód a díky cuketě se budete cítit mnohem lépe. Je to nízkokalorická potravina, kterou si můžete dopřát každý den.

Mohlo by vás zajímat:  Praktické tipy, díky kterým si zamražená zelenina uchová barvu i chuť

Můžete si ji dát i v případě, že jste cukrovkář. Snadno se tráví a je to surovina, která se hodí především pro těhotné ženy, protože obsahuje velké množství kyseliny listové. Ta ovlivňuje správný vývoj plodu. Cuketa má dokonce protirakovinné vlastnosti. Díky cuketě budete pomaleji stárnout a také zabráníte překyselení organismu. Z cukety si pak můžete udělat palačinky, kterými nahradíte ty klasické.

Zdroj obrázku: Freepik

Cuketové palačinky oceníte jako změnu

Cuketa je skvělá grilovaná, ale můžete ji využít i jinak. Lidé si dávají do salátů, používá se při přípravě koláčů a my si ukážeme recept na palačinky, který je jednoduchý a palačinky jsou díky němu naprosto dokonalé. Budete k nim potřebovat malou cuketu, mouku, vejce, mléko a malou cibuli. Na ochucení si pak připravte sůl a pepř. Rozšlehejte vejce, přidejte mouku, mléko, sůl a pepř.

Mohlo by vás zajímat:  Vedle cibule se hodí vysadit rajčata nebo mrkev, úrodu naopak sníží fazole

Všechno smíchejte dohromady tak, aby vzniklo kompaktní těsto. Cuketu a cibuli nakrájejte a vymačkejte přebytečnou vodu. Poté zeleninu přidejte do těsta a zamíchejte dohromady všechny suroviny. Následně palačinky smažte po obou stranách dvě minuty. Na smažení použijte kvalitní olivový olej. Krom palačinek si můžete udělat i silnější cuketové placky, které jsou vhodné jako příloha k masu.

Zdroj: https://delishably.com/vegetable-dishes/ways-to-use-up-the-extra-zucchini-from-your-garden
Přidat na Seznam.cz