Closeup Ripening Peppers Organic Pepper Plantation Orange Paprika Bell Peppers Growing

Cibulové hnojivo podpoří papriky v růstu a ochrání je před škůdci

Cena paprik na českém trhu šplhá k závratným cifrám, které nutí spotřebitele, aby se stali samozásobiteli. Mají-li k dispozici vlastní zahradu, není to takový problém pustit se do pěstování jakékoliv zeleniny. Papriky ovšem vedou, protože patří k oblíbeným druhům. Lze je konzumovat jen tak, uvařit z nich lečo nebo dát pod maso. Jak podpořit jejich růst, abyste měli co největší úrodu?

Záleží na vhodném hnojivu

Každá rostlina, okrasná i užitková, potřebuje ke svému zdárnému vývoji dostatek světla, optimální množství vody a hlavně živiny. Ty se dodávají formou hnojiva. V hobby marketech je možné koupit hnojivo pro jakýkoliv druh zeleniny nebo květin. Stačí si jen vybrat. Víte ale, že jako hnojivo lze použít i domácí prostředky? Třeba takové, které byste jinak vyhodili do odpadkového koše. Přitom by to byla věčná škoda, když ještě mohou posloužit. Jedná se o cibulové slupky, které podpoří růst a pozitivně se projeví na množství úrody.

Mohlo by vás zajímat:  Zbavte ovoce či zeleninu pesticidů některým z těchto účinných způsobů
Zdroj obrázku: Freepik

Proč používat právě cibulové slupky

Cibule se v domácnosti používá prakticky pořád. Dává se do polévek, pod maso, do salátů i do pomazánek. I proto je doma v zásobě vždy ve větším počtu. Obvykle po oloupání skončí cibulové slupky v koši. Přitom ale jsou bohaté na antioxidanty, železo, hořčík, vápník, selen, měď a chrom. To jsou všechno prvky, které rostliny, tedy i papriky, potřebují ke zdárnému prospívání. Protože ale zároveň mají cibulové slupky antibakteriální účinky, pomohou ochránit papriky před napadením škůdci, jako jsou plísně.

Mohlo by vás zajímat:  Jak správně pěstovat mrkev

Připravte si hnojivo z cibulových slupek

Je jedno, máte-li k dispozici slupky z bílé, nebo červené cibule. Obě varianty fungují stejně. Oloupané slupky asi ze čtyř cibulí dáte to nádoby, kterou je možné uzavřít. Zalijete litrem horké vody. Neměla by být vroucí. Nádobu uzavřete a dáte ji přes noc na místo, které je tmavé a chladné. Na druhý den tekutinu slijete a můžete ji začít používat jednou týdně ve formě zálivky.

Zdroj: https://agriculturereview.com/onion-peel-fertilizer-preparation-and-usage
Přidat na Seznam.cz