Čedičová moučka je unikátním hnojivem, rostliny zároveň ochrání před škůdci a chorobami
Čedičová moučka je přírodní lék, který můžete komplexně použít ve své zahradě. Aplikuje se jako hnojivo, ale poskytuje také ochranu před škůdci a chorobami. V dnešním článku vám povíme, co je čedičová moučka a jak ji účinně využít ve své zahradě, abyste měli krásné a zdravé rostliny.
Co je to čedičová moučka
Čedičová moučka není nic jiného než práškový čedič, tedy přírodní sopečná hornina bohatá na minerály. Svým vzhledem připomíná cement, protože má formu šedého prachu. Tento produkt je k sehnání v několika verzích. Můžeme jej koupit jako mletý prášek v sáčku nebo v láhvi, která je určena k přesnému dávkování přípravku.
Kromě toho může být čedičová moučka granulovaná a tuto možnost si zahradníci často vybírají. Složení moučky se může často lišit, neboť závisí na jejím původu. Nejčastěji však obsahuje 50 procent oxidu křemičitého, ale i železo, hořčík, hliník, vápník a sodík. Díky mnoha živinám je skvělá pro hnojení rostlin. Tento přírodní lék lze používat v zahradě po celý rok. Výhodou je, že neobsahuje dusík, a tak ji můžete použít i pro podzimní hnojení rostlin.
Využití čedičové moučky
Použití práškového čediče jako hnojiva je velmi všestranné, a to díky jeho bohatému složení. Hodí se nejen k hnojení okrasných rostlin, ale také k posílení keřů, stromů a zeleniny. Kromě toho se čedičová moučka může použít k hnojení hrnkových rostlin a trávníků, které jsou zarostlé nežádoucím mechem.
Doporučuje se pro tento typ účinku, protože má mírně kyselou reakci, která podpoří odkyselování země, což zabraňuje rozvoji mechu. Opatrnost je nutná při hnojení rostlin, které mají rády silně kyselou půdu, protože pH čedičové moučky je 7,6. Z tohoto důvodu by se neměla používat pro rostliny, které jsou extrémně acidofilní, jako jsou například borůvky nebo rododendrony.
Zdroj: http://www.ogrodnik64.eu/en/fertilization/basalt-flour