Woman Bathrobe Holding Cup Hot Tea Outumn Mood

Při chřipce a nachlazení uleví šálek horkého čaje

Nachlazení a chřipka jsou nepříjemnými chorobami, které mohou být obtěžující a vyčerpávající. Ačkoli neexistuje žádný zázračný lék, některé bylinky a bylinné čaje mohou pomoci zmírnit příznaky a urychlit zotavení. V tomto článku se podíváme na některé z těch nejběžnějších.

1. Echinacea (slunéčko): Echinacea je bylina, která je často spojována s posílením imunitního systému a snižováním rizika nachlazení. Má protizánětlivé a antimikrobiální vlastnosti, což ji činí užitečnou při boji s nachlazením. Můžete ji užívat ve formě čaje nebo doplňku stravy.

2. Zázvor: Zázvor má silné protizánětlivé a antivirové účinky. Může pomoci zmírnit bolest v krku, kašel a snižovat zánět. Můžete připravit čaj z čerstvého nebo sušeného zázvoru, přidat ho do jídel, nebo si udělat zázvorový nápoj s medem a citronem.

Mohlo by vás zajímat:  Zimní květiny ozdobí zahradu i době, kdy příroda odpočívá

3. Med: Med je známý pro své antibakteriální a antimikrobiální vlastnosti. Může pomoci uklidnit podrážděnou hrdlo a zmírnit kašel. Přidejte lžíci medu do teplé vody nebo čaje pro uvolnění hrdla a tlumení kašle.

4. Sáček s heřmánkem: Heřmánek má uklidňující účinky na hrdlo a může pomoci snížit zánět. Sáček s heřmánkem zalijte vroucí vodou a nechte ho vyluhovat. Pijte heřmánkový čaj, abyste uklidnili podrážděné hrdlo a uvolnili se.

Woman Scarf Blowing Cup
Zdroj obrázku: Freepik

5. Máta: Máta má osvěžující vlastnosti a může pomoci zmírnit ucpaný nos a bolest v krku. Připravte si čaj z máty nebo použijte éterický olej máty k inhalaci.

Mohlo by vás zajímat:  Zimní květiny krásně porostou jedině při pravidelné péči

6. Šalvěj: Šalvěj má protizánětlivé účinky a může pomoci zmírnit bolest v krku. Připravte si čaj ze sušené šalvěje nebo použijte šalvějový sprej na krk.

7. Citron a med: Citron obsahuje vitamin C, který podporuje imunitní systém, a med má antibakteriální vlastnosti. Smíchejte šťávu z citronu s medem a přidejte teplou vodu. Tento nápoj může pomoci ulevit od nachlazení a chřipky.

8. Jalovec: Jalovec má dekongestivní účinky a může pomoci uvolnit dýchací cesty. Připravte si čaj z jalovce nebo použijte jalovcový éterický olej k inhalaci.

Mohlo by vás zajímat:  Sušené ovoce je chutnou a zdravou svačinkou

Pamatujte, že bylinky a bylinné čaje mohou být užitečné při zmírňování příznaků nachlazení, ale nejsou náhradou za lékařskou péči, pokud je váš stav vážný nebo se nelepší. Pokud máte podezření na vážnější onemocnění, konzultujte to s lékařem.

Zdroj: https://www.passporthealthusa.com/employer-solutions/blog/2020-1-which-tea-can-help-ease-cold-and-flu-symptoms/
Přidat na Seznam.cz