The Smell Of 5033923 1920

Čajové sáčky už nevyhazuje do koše, zjistila že je lepší rozmístit je po domácnosti

Kromě kávové sedliny můžete opakovaně použít i čajové sáčky. Používají se k odpuzování mravenců, pavouků nebo dokonce krys. Většina lidí čajové sáčky po jejich použití zahodí, protože netuší, že mají ještě jiné využití než přípravu čaje. Po použití je můžete opakovat použít v kuchyni nebo celé domácnosti. 

Můžete je použít k čištění koberců nebo skla

Jestli potřebujete vyčistit koberec, jemně osušte několik čajových sáčků a jejich obsah vysypte na povrch koberce. Nechte ho uschnout a poté koberec vysušte ve vakuové sušárně. Stejně budou sáčky fungovat u skleněných povrchů, jako je okno, zrcadlo nebo sklo. Čajové sáčky vložte do teplé vody a poté tekutinu nalijte do lahve s rozprašovačem. Povrch nastříkejte a otřete ho suchým hadříkem. 

Mohlo by vás zajímat:  Křen si rozhodně zaslouží víc pozornosti. Nevyužít jeho potenciálu by byla velká chyba

Obsah použitých čajových pytlíků je také ideálním řešením pro leštění podlah a nábytku. Jediné, co musíte udělat, je posypat ho na povrch a otřít suchým hadříkem. Také je to skvělý odmašťovač, který si poradí se špinavým nádobím a odstraňuje nepříjemné pachy. Do dřezu napusťte teplou vodu a vložte do ní několik sáčků na čaj. Poté přidejte nádobí, abyste odstranili všechen tuk. 

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Neutralizují pachy a fungují jako osvěžovač vzduchu

Čajové pytlíky můžete vložit do lednice nebo do krabice na stelivo pro kočky. Také jich několik můžete vložit do popelnice, abyste neutralizovali zápach. Můžete je vložit také do šatní skříně, kuchyně nebo dalších místnosti jako domácí osvěžovač vzduchu. Jen je vložte na neviditelné místo, aby nebyly na očích. 

Mohlo by vás zajímat:  Geranium se hodí do každého domova. Osvěží vzduch a zažene nejednu nemoc

Jestli vás trápí nepříjemně zapáchající ruce, i tady mohou pomoci čajové sáčky. Zbavíte se tak pachů z cibule, česneku nebo ryb. I na zahradě vám mohou pomoci. Jestli se chcete zbavit plísně na rostlinách, namočte použité pytlíky do teplé vody a nechte ji ztmavnout. Poté tímto roztokem postříkejte rostlinu. 

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Přírodní půdní hnojivo vám zaručí čajové pytlíky. Stačí nalít obsah sáčků na zem, kde rostliny rostou. Domácí kompost můžete snadno založit i díky čajovým sáčkům. Nejdříve z nich ale odstraňte všechny kovové části, které mohou obsahovat. 

Mohlo by vás zajímat:  Šťavnatá ředkvička nesmí v jarním jídelníčku chybět. Pročistí tělo a rozjasní pokožku

Působí skvěle také jako repelent proti hmyzu nebo hlodavcům. Jestli chcete ještě účinnější prostředek, smíchejte čaj s mátovým olejem. Takže už víte, jak čajové sáčky použít – nikdy je proto nevyhazujte, budou se vám hodit v domácnosti i na zahradě. Navíc je použité můžete skladovat v chladničce. Nevydrží tam ale věčně, proto když začnou zapáchat, je nejlepší je vyhodit.

Přidat na Seznam.cz