Zodiak

Bylinky podle znamení zvěrokruhu. Zjistěte, která je nejlepší právě pro vás

Bylinky mohou mít na lidský organismus velmi pozitivní účinek, je však potřeba dbát na to, abyste si vybrali ty správné. Přestože účinky bylin a koření jsou obvykle dány jejich složením, pravidelné užívání je spojeno především s konkrétními neduhy, kterými každý z nás trpí. Některé z těchto neduhů jsou přímo spojeny se znamením zvěrokruhu, v němž jsme se narodili. Jaká bylinka je tedy pro vás ta vhodná?

Bylinky podle zvěrokruhu

Jednotlivá znamení mohou trápit stejné problémy hlavně kvůli společným povahovým rysům, jež určují jejich volby nebo životní styl. Vyberte si bylinku podle vašeho znamení.

Beran

Toto znamení je velmi energické a má tendence věnovat se spoustě různých zájmů, což může vést k časté únavě a vyčerpání. Chcete-li se zbavit únavy, pijte odvar z kozlíku lékařského. Pomáhá také na bolesti hlavy, kterými Berani často trpí.

Mohlo by vás zajímat:  S nespavostí zatočí lehká a chutná večeře. Smažená a tučná jídla tělu akorát přitíží

Býk

Býci mívají problémy především se žaludkem, ale také obecně s trávením. Právě proto by měli využívat léčivé účinky tymiánu, a to jak v podobě koření, tak odvaru.

Zdroj obrázku: Freepik

Blíženci

Přestože jsou Blíženci často velmi kreativní a nadšení, mívají velké problémy se soustředěním. To může vylepšit máta jako součást nápojů.

Rak

Hlubocí a emocionální Raci mají občas problémy s nadměrným stresem. Uklidní je meduňka.

Lev

Lvi jsou energičtí a akční a často se vyžívají v dramatech, což mívá velmi negativní vliv na jejich zdravý spánek. Pokud s tím chtějí něco dělat, měli by si připravit odvar z třezalky tečkované.

Mohlo by vás zajímat:  Lák z okurek můžeme bez obav vypít. Tělu tím prospějeme

Panna

Praktické Panny se často potkají s nadměrným množstvím úkolů, které si na sebe nakladou. Jejich povaha je také předurčuje k problémům s játry, které společně se stresem mohou řešit pomocí verbeny.

Váhy

Pro Váhy, které inklinují k onemocnění ledvin a močových cest, je ideální bylinou přeslička polní. Užívat ji mohou ve formě odvaru.

Zdroj obrázku: Freepik

Štír

Štíři jsou komplexní osobnosti, které ovšem se stejnou intenzitou, jakou vkládají do svých úkolů, bohužel často také podléhají nemocem. Ideální je pro ně přírodní antibiotikum – česnek.

Mohlo by vás zajímat:  Okna lze nastavit na letní a zimní mód. Pomohou i osvědčené triky

Střelec

Střelci jsou silnými osobnostmi, které ovšem hodně trpí na rány a záněty či problémy ve svalové tkáni. Proto je pro ně ideální rostlinou arnika a masti z ní připravené.

Kozoroh

Kozorozi jsou velmi inteligentní, ale často přebírají odpovědnost i za jiné lidi, což je velmi unavuje. Vhodnou bylinkou pro ně je šalvěj, ať už jako součást pokrmů, nebo odvar z ní.

Vodnář

Životní tempo Vodnářů je velmi rychlé, a proto by se měli často uklidňovat a relaxovat. K tomu jim pomůže meduňka.

Ryby

Ryby mají rády teplo a klid. Ideální je pro ně skořice, která posiluje jejich mysl.

Zdroj: https://eclecticwitchcraft.com/the-astrological-correspondences-of-herbs-and-plants/
Přidat na Seznam.cz