Šťavnaté maliny jsou dokonalou letní svačinkou. Stačí málo a i vy můžete sklízet bohatou úrodu
Maliny patří mezi velmi oblíbené ovoce, kterého si užíváme obvykle jen během léta, protože mražené maliny nemají ideální chuť. Čerstvé chutnají skvěle a můžete je využít také při výrobě zavařenin. Pěstování je velmi jednoduché a obvykle získáte velkou úrodu, i když budete mít jen několik sazenic. Abyste měli skutečně velkou a dobrou úrodu, budete potřebovat hnojivo, protože jinak bude keř mnohem náchylnější k chorobám.
Hnojení je naprosto klíčové
Hnojení je velmi důležité prakticky pro všechny rostliny, včetně ovoce a zeleniny. Jestli se chcete těšit z velké úrody ovoce, musíte rostliny potěšit hnojením. Nemusíte to dělat často, ale během vegetace jsou živiny klíčové, a proto byste na to neměli zapomínat. Maliny mohou mít nedostatek tří složek, které se projeví na jejich kvalitě.
Nedostatek dusíku má za následek zastavení růstu a drobné plody. Nedostatek draslíku způsobí žloutnutí listů a nedostatek hořčíku povede k hnědnutí a opadání listů. Před začátkem pěstování byste se měli spolehnout na pořádnou dávku kompostu, protože se bude jednat o investici na celé roky. Maliny vám vydrží po mnoho let a díky tomuto detailu budou plodit bohatě po několik sezón.
Jak hnojit maliny?
Použili jste dostatek kompostu na začátku pěstování? Skvěle. Nesmíte ale zapomínat na doplňování živin během vegetačního období. Několik let staré rostliny potřebují dusík již na počátku jara. Sáhnout můžete po speciálních prostředcích nebo po hnoji. V případě hnoje stačí jen malé množství nasypat na povrch půdy a jemně promíchat se substrátem.
Druhou dávku dusíku byste jim měli dát v polovině června stejným způsobem jako na jaře. Poslední hnojení byste měli provést na přelomu srpna a září. Poslední dávka by měla být bohatá na draslík. Nejlepší je proto použít domácí hnojivo z banánových slupek v podobě prášku, tinktury nebo banánového čaje.
Zdroj: https://www.gardeningknowhow.com/edible/fruits/raspberry/when-to-feed-raspberries.htm