Během března potřebují pokojové rostliny přesadit a doplnit výživu kvalitními hnojivy
Jara se nemohou dočkat lidé, ale ani květiny včetně pokojovek. Právě ty potřebují po klidovém zimním režimu patřičnou péči, aby jim mohly vyrašit nové výhonky a mohly brzy vykvést. Pokojovky jsou potěchou pro oči, ale jsou také účinnými čističkami vzduchu, ale pouze v případě, že jsou krásně rostlé a mají zdravou sytě zelenou barvu a pěkně zbarvené květy. Z toho důvodu je potřeba v březnu květníkové rostliny přesadit a zahnojit.
Ještě před jarem
Po zimě není na co čekat, pokojovky potřebují zvláštní péči, aby mohly dělat po zbytek roku radost. Samozřejmě je nutné pravidelně zalévat, od jara do podzimu mají rostliny vyšší potřebu vody. Tím ale péče nekončí, vlastně teprve začíná, protože už v období předjaří se mohou vysévat semínka pro pěstování nových sazenic, k tomu je březen ideální dobou pro přesazení. Větší nádoba a čerstvý substrát plný živin podnítí rostliny k růstu, k rozvinutí kořenového systému i k bohatšímu kvetení.
Pravidelné přesazování je nutnost
Nechat rostlinu několik let po sobě ve stejné nádobě? Takové pokojovky trpí a nevypadají vůbec zdravě, většina druhů se přesazuje ob rok nebo jednou za tři roky, u některých ale je nutné provést přesazení každoročně. Vybrat se musí květník jen o pár centimetrů větší, substrát lze zakoupit klasický pro pokojové rostliny. Po dokončení se musí rostlina zalít a ještě v průběhu měsíce zahnojit.
Březnové hnojení pokojových rostlin
Lidé trpí po zimě takzvanou jarní únavou a potřebují doplnit vitamíny a minerály, vyjít na čerstvý vzduch. Nejinak jsou na tom rostliny, které po probuzení potřebují nabudit vhodnými minerálními prvky a mít dostatek slunečního záření. Pro hnojení se doporučuje použít prostředek s obsahem dusíku, fosforu a draslíku pro rychlejší růst a bujné květy. Po hnojení budou rostliny silnější a lépe odolají plísním i škůdcům. A co víc, získají krásně sytou barvu.
Zdroj: https://getbusygardening.com/spring-houseplant-care/