Hobby Is Botany Many Sprouts House Plants (1)

Barevné květiny mohou rozveselit i chmurné zimní dny. Stačí jim dopřát tu nejlepší péči

Zimu má s kvetoucími rostlinami spojenou jen málokdo. I tak se ale najdou květiny, kterým zima nevadí. Jednou z nich je hvězdník. Při nákupu rostliny vybírejte takovou, která má už nasazené pupeny, avšak stále zavřené. Zalévejte ji tak, aby byl substrát neustále mírně vlhký. Vodu nikdy nelijte na cibuli, ale rovnou do země. Každé dva týdny hnojte tekutým hnojivem pro kvetoucí rostliny.

Čemeřici zaléváme vodou ze skořápek

Čemeřice je krásná rostlina, která nemá příliš v lásce teplo. Chcete-li, aby kvetla o něco déle, přidávejte do vody, kterou ji zaléváte, rozdrcené skořápky. Obsahují spoustu prospěšných minerálů. Azalky mějte umístěné na lehce stinném místě. Neměly by být v blízkosti radiátorů a ani v průvanu, nedávejte je tedy k oknu, které se často otevírá. Zalévejte je měkkou vodou, jelikož nemají rády vápník, nejlépe okyselenou několika kapkami citronové šťávy.

Mohlo by vás zajímat:  Namísto udržovaného trávníku zkuste louku plnou barevných květů. Motýli a včelky budou nadšení

Kalanchoe si uchovává vodu v tlustých listech, takže ji stačí zalévat jen velmi zřídka a pouze, když je půda suchá. Hnojte ji jednou měsíčně přípravkem pro kaktusy. Nezapomeňte také pravidelně kontrolovat cibule a hlízy, které máte uskladněné ve sklepě nebo v garáži na příští sezónu. Alespoň jednou za měsíc je prohlídněte, zda nejsou napadené škůdci.

Zdroj obrázku: Freepik

Cibule kontrolujte pečlivě

Kontrolujte cibule jednu po druhé. Jemně, ale pevně je stiskněte. Pokud jsou příliš suché nebo naopak měkké a vlhké, raději je vyhoďte. Pečlivě prohlédněte i nádobu, ve které jsou uskladněné. Zkontrolujte, zda se v ní nenachází žádní škůdci nebo jejich larvy. Pokud ano, nádobu vyměňte za novou, například za lepenkovou krabici.

Mohlo by vás zajímat:  Krokusy vítají jaro a kvetou až do května, jejich cibulky ale potřebují péči

Zdravé cibulky a hlízy bez škůdců vraťte do krabice nebo papírového sáčku. Od škůdců je ochráníte kousky barevného tisku, ideálně novin. Škůdci nemají rádi vůni inkoustu, proto pár listů zmuchlejte do kuličky, přidejte pár hřebíčků nebo vonných tyčinek a vložte mezi cibule. Ty pak skladujte na chladném a suchém místě.

Zdroj: https://www.housebeautiful.com/lifestyle/gardening/g2854/plants-that-bloom-in-winter/
Přidat na Seznam.cz