Beautiful Roses Garden Growing Different Varieties Flowers Gardening As Hobby Close Up Beautiful Flower

Banánová slupka zakopaná do země podpoří růže v bohatém kvetení

Růže je královnou všech květin. Stane se dominantou zahrady, do které přinese také harmonii, romantiku i nevšední krásu. Pokud se o ni budete dobře starat, vydrží vám mnoho let. Už po staletí krášlí zahrady v parcích, kolem zámků i v domácích zahradách. Existuje nepřeberné množství druhů se širokou škálou barev.

Nechte se okouzlit krásou růží

Růže se začaly pěstovat před více než 5 000 lety v Sumeru, odkud se rostlina postupně rozšířila po Mezopotámii. Staří Řekové, Římané, Peršané a Číňané považovali růže za nejkrásnější rostliny. Ve středověké Evropě byly často vysazovány do klášterních zahrad.

Mohlo by vás zajímat:  Nejlepší banán na světě má červenou špičku. Málokdo ví, co netypická ozdoba znamená

Vyhovuje jim slunné místo. Nemají rády intenzivní zálivku, proto se doporučuje výsadba do dobře propustné hlíny. Vyžaduje úrodnou půdu a je nutné ji pravidelně přihnojovat. Na tuto proceduru můžete samozřejmě koupit hnojivo přímo na růže nebo vyzkoušejte domácí prostředky.

Zdroj obrázku: Freepik

Najdete svou růži?

Růže nás okouzluje svým charakterem a nádhernými květy. Zahradníci rozlišují kolem 260 druhů, a to pouze na severní polokouli. Růže mohou mít tvar stromku i keře. Mohou být popínavé i miniaturní. Také existují růže půdopokryvné nebo pro výsadbu kolem cest jako přírodní obruba. Bez ohledu na styl a uspořádání zahrady se hodí kamkoliv. Co dělat, aby byla rostlina silná a plná květů?

Mohlo by vás zajímat:  Jak na neohleduplného souseda: Jeho záhon na balkoně je noční můra

Tohle dejte pod růži a těšte se na dechberoucí květy

Pokud chcete, aby vaše růže byly silné a plné květů, můžete vyzkoušet tento jednoduchý trik, který vlastně nic nestojí. A funguje jako zázračný elixír. Pro růže vám stačí banánová slupka. Slupku zakopejte do země těsně k růži nebo přímo pod ni. Samozřejmě si musíte počínat tak, abyste nepoškodili kořeny. Slupku do důlku můžete umístit celou nebo ji předem nakrájejte na drobné kousky.

Růžím bude chutnat také tekuté hnojivo. To připravíte tak, že nakrájenou banánovou slupku zalijete teplou vodou a necháte čtyřiadvacet hodin louhovat. Tento nálev zřeďte vodou v poměru 1 : 1 a rostlinu zalijte. Proč je banánová slupka pro růže tak zázračná? Banány jsou cenným zdrojem fosforu a draslíku. Také dodávají rostlině hořčík, síru a vápník.

Zdroj: https://www.rose.org/single-post/2020/05/05/tips-tricks-hacks-of-rose-care-an-appealing-fertilizer
Přidat na Seznam.cz