Balcony 979257 1280

Balkonové rostliny potřebují během zimy správnou ochranu. Na jaře budou ještě krásnější

Před zimou musíte chránit nejen zahradu, ale také balkon nebo terasu. Jestli tam máte přes léto krásné květiny nebo bylinky, musíte se o ně před zimou postarat. Jednoleté rostliny můžete vyhodit, ale na víceleté rostliny se musíte před zimou soustředit. Jak chránit balkonové rostliny před zimou? Poradíme vám jednoduché tipy a triky, jak to udělat správně.

Správná ochrana proti mrazu

Většinu rostlin v květináči musíte chránit před mrazem. Nezáleží na tom, o jaký druh se jedná. Okrasné keře a jehličnany (například dřišťál nebo azalky) ochranu přes zimu nepotřebují. Kryt připravíte z materiálu, který nepropustí světlo. Ideální je juta, lepenka nebo šedý papír. Vše omotejte provázkem a dávejte si pozor na poškození rostliny. Postupujte proto pomalu a opatrně.

Mohlo by vás zajímat:  Smutnice se do pokojovek s chutí zakousnou. Rostliny zachrání žlutá miska a česnek

Nezapomeňte na ochranu květináče

Některé jehličnany a keře, jako jsou smrky nebo borovice, snesou nízké teploty. Při pěstování v květináči je ale stejně musíte chránit. V tomto případě můžete opatřit květináč polystyrenem nebo květináč postavte do velké nádoby, kterou naplníte listím, pilinami a novinami. Použít můžete také bublinkovou fólii, aby byl květináč chráněný.

Zdroj obrázku: Freepik

Co udělat s kvetoucími rostlinami?

Před zimou musíte pečovat hlavně o kvetoucí rostliny. Před prvním mrazem je důležité odstranit nemocné a suché části rostliny. Přesuňte květináč na chladnější místo, jako je schodiště. Hlídejte teplotu, protože nesmí klesnout pod 5 stupňů. Druhou možností je seříznout květiny na 2 cm nad linií půdy. Nezalévejte je příliš často, ale závlahu jim poskytnout musíte. Tak přežijí zimu.

Mohlo by vás zajímat:  Mléčné hnojivo rostliny vyživí a posílí je před chorobami

Co udělat s popínavými rostlinami?

Velmi oblíbené jsou na balkonu také popínavé rostliny. V tomto případě nemá přemisťování smysl, a proto jim musíte poskytnout vhodné podmínky venku. Nejlepší je zakrýt květináč pomocí bublinkové fólie nebo polystyrenu a na vršek položit chvoj, například z borových větviček. Dbejte také na to, aby byly jemné kořínky důkladně zakryté zeminou.

Zdroj: https://www.gardeningknowhow.com/special/urban/overwintering-balcony-gardens.htm
Přidat na Seznam.cz