Powder Graphite With Measuring Spoon Spatula It Serves Lubricate Locks Padlocks Glass Channels Everything You Need Lubrication It39s Dry Lubricant

Aktivní uhlí zlepší růst rostlin a zkvalitní půdu

Pokojové rostliny mohou být krásnou výzdobou domu, ale chyby v jejich péči mohou způsobit frustraci namísto toho, aby těšily naše oči. Stav kořenů a výskyt plísní mohou velmi ovlivnit stav rostlin a způsobit jejich zhoršení. Levné a snadno dostupné hnojivo si můžete připravit i doma.

Aktivní uhlí

Aktivovaný uhlík je elementární uhlík, který obvykle obsahuje i malé množství popela. Nejčastěji se vyrábí ze dřeva, rašeliny nebo černého uhlí. Aktivovaný uhlík může absorbovat a vázat významné množství toxinů, a proto se používá k léčbě průjmu a otravy. Najdeme jej i v mnoha vodních filtrech a čističích vzduchu.

Mohlo by vás zajímat:  Říjen na zahradě: čas je na úklid, výsadbu cibulovin i hnojení

Aktivní uhlí přidané do půdy nejen neutralizuje škodlivé látky, ale také sníží růst bakterií (které jsou zodpovědné i za hnilobu kořenů) a plísně, škodlivých mikroorganismů a některých půdních škůdců. Stačí rozdrtit několik tablet a smíchat je do země, nejlépe při přesazování. Můžeme také koupit aktivní uhlí speciálně navržené pro pěstování rostlin. Nejčastěji má formu granulí, ale je také k dispozici v tekuté nebo práškové formě. Uhlí pracuje na základě filtru.

Zdroj obrázku: Freepik

Aktivní uhlí v zahradě

Aktivní uhlí může být také použito k dekontaminaci půdy v zahradě. Rozptýlené kolem rostlin nebo zamíchané do půdy zlepší kvalitu substrátu, absorbuje toxiny a zabraňuje rozvoji plísňových chorob. Do kompostu se také vyplatí přidat aktivní uhlí – neutralizuje nepříjemný zápach. Práškové aktivní uhlí bude užitečné i při zakořeňování sazenic.

Mohlo by vás zajímat:  Rozpoznejte příznaky chorob na rostlinách a zasáhněte včas

Aktivní uhlí můžete snadno zakoupit v drogerii v doplňcích výživy. Najít jej můžete také v lékárnách. Je to levný prostředek, který využívá mnoho lidí při žaludečních problémech nebo průjmech. Dokáže však pomoci i pokojovým rostlinám, které budou následně růst několikanásobně rychleji.

Zdroj: https://planethouseplant.com/how-to-use-activated-charcoal-for-plants/
Přidat na Seznam.cz