Stone Pavement With Grass Texture Top View Cobblestoned Pavement Background Abstract Background Old Cobblestone Pavement Street

5 tipů, jak zbavit dlažební kostky mechu a plevelu

Pěkně upravené dlažební kostky dodávají nemovitosti krásný a luxusní vzhled. Po nějakém čase se do dlažby a na její povrch dostane mech a plevel. Není nutné použít drahé a škodlivé chemikálie. Existuje pět domácích prostředků, které pomohou zbavit se nechtěného plevele.

Kořeny plevele mohou postupně prorůstat štěrbinami mezi jednotlivými kostkami, a tím je nadzvedávat. V důsledku toho se stává příjezdová cesta nerovná nebo se naopak může propadat. Po dešti zase kostky pokryté mechem kloužou.

Vařící voda

Vroucí voda je přirozený způsob pro likvidaci plevele a mechu. Stačí, když vařící vodu nalejete přímo na plochu porostlou plevelem. Zničíte ho až ke kořenům. Je třeba dát si pozor, abyste nezničili i rostliny, které chcete uchovat.

Mohlo by vás zajímat:  Hnojivo podpoří růst i plody rostlin, je ale důležité vybrat to správné

Přírodní herbicidy

Přírodní prostředky proti plevelu jsou například ocet a sůl. Stačí smíchat jeden díl octa s jedním dílem vody a přidat jednu lžíci soli. Při stříkání této směsi na plevel si dejte pozor, abyste nepostříkali i žádoucí rostliny. Sůl zároveň brání růstu rostlin, takže ji nepoužívejte na místech, která byste mohli později použít k pěstování.

Zdroj obrázku: Freepik

Kartáčování a zametání

Jde o jednoduchý, ale účinný způsob, jak odstranit plevel a mech. Používá se tvrdý kartáč. Toto opatření je obzvláště účinné, zejména pokud je provázeno pravidelným zametáním.

Mohlo by vás zajímat:  Vytvořte si na zahradě originální posezení nebo barevné dekorace

Tlaková čistička

Je to mimořádně účinný nástroj pro odstraňování plevele a mechu z dlažby. Voda pod tlakem pomáhá odstranit i ten nejodolnější mech a plevel. Je však třeba čističku používat opatrně, abyste nepoškodili samotné kostky.

Nejlepší je prevence

Nejlepším způsobem pro udržení čistých dlažebních kostek je zametání, čištění a kontrola. Předejde se tím usazení plevele a zároveň jsou tím kostky chráněny před škodami, které přítomnost plevele a mechu způsobí.

Zdroj: https://www.homesandgardens.com/gardens/how-to-remove-weeds-from-pavers
Přidat na Seznam.cz