Young Asian Woman Enjoys Gardening Home Health Care Wellbeing Concept

4 přírodní lektvary, které vyhrají boj nad nenasytnými škůdci. Ochrání rostliny doma i na zahradě

Na zahradě se někdy nevyhneme boji proti škůdcům nebo chorobám. Škůdci mohou zničit pokojové rostliny, záhony, ovoce i zeleninu. Z tohoto důvodu bychom měli mít v rukávu pár triků, které budeme moci okamžitě použít a díky nim své drahocenné rostliny zachránit. Pomohou hlavně každodenní produkty, které máme doma. Ty totiž můžeme použít okamžitě.

Cibulový extrakt

Česnek i cibule mají silné antibakteriální vlastnosti. Obojí je považováno za účinné přírodní antibiotikum. Cibulový odvar ze 75 g cibule a 10 litrů vody můžete použít proti mšicím, sviluškám i molicím. Aplikujte ho pomocí lahve s rozprašovačem a nastříkejte na květiny i zeleninu. Tento postřik ocení hlavně rajčata. Skladovat ho můžete až tři měsíce ve skleněné nádobě.

Mohlo by vás zajímat:  Proti komárům a dalšímu otravnému hmyzu zaručeně pomůže rostlinka, které se lidé běžně zbavují

Česnekový extrakt

Tento extrakt funguje stejně jako cibulový výluh. Potřebujete 25 g česneku a litr vody. Stroužky rozdrťte v lisu, zalijte vodou a nechte působit 15 minut. Směs jednou za čas promíchejte. Potom tekutinu přeceďte a nařeďte v poměru 1 : 1 s vodou. Tento přírodní prostředek můžete použít proti mšicím, sviluškám, molicím nebo třásněnkám.

Zdroj obrázku: Freepik

Kvásková směs

Proti houbovým chorobám můžete naplno využít sílu kvasnic. Na sprej potřebujete 100 g droždí, 500 ml plnotučného mléka a 10 litrů vody. Kvasnice rozpusťte v mléku a potom nařeďte vodou. Přidejte nastrouhané šedé mýdlo nebo pár kapek prostředku na nádobí. Aplikujte jednou týdně a nebudete mít problémy s houbami ani plísní, která se často objevuje na rajčatech nebo okurkách.

Mohlo by vás zajímat:  Mnoho lidí sní o krásné zahradě, ale neumí o ni správně pečovat

Směs z jedlé sody

Jedlou sodu také můžete velmi dobře použít na zahradě. Stačí vám 1 čajová lžička jedlé sody a 2 litry teplé vody. Přidejte lžičku jedlého oleje nebo pár kapek prostředku na nádobí a přípravek bude ještě účinnější, protože se na rostlinách udrží delší dobu. Hotovou směs můžete nastříkat na rostliny, které napadly mšice, molice nebo svilušky. Používejte pravidelně každé 3–4 dny.

Zdroj: https://www.birdsandblooms.com/gardening/gardening-basics/natural-ways-eliminate-garden-insect-pests/
Přidat na Seznam.cz