Tomatoes Branch (1)

Zrání rajčat jde urychlit jednoduchou metodou. Začervenat se mohou i předčasně utržené plody

Všichni, kteří mají rajčatové keře v zahradách, netrpělivě čekají na bohatou úrodu, aby si mohli pochutnávat na vlastní zelenině. Někdy nás však naše netrpělivost nutí vymyslet způsob, jak urychlit zrání. Naštěstí je tento proces možný. Můžete si je vychutnat v krátké době a budou sladké, pevné a působivě vypadat.

Co potřebují rajčata

Plody rajčatových keřů potřebují hodně slunce, aby dozrály. Potom nejen změní svoji barvu na intenzivní červenou, ale stanou se i pevnějšími. Bohužel, někdy odtrhneme nedozrálý plod nebo jen polovina keře je červená a zbytek ne. Pokud koupíme zcela nedozrálá rajčata, stačí, když je umístíme na světlé místo, a pak už dozrají v průběhu času. Tento způsob však lze urychlit velmi jednoduchým způsobem.

Mohlo by vás zajímat:  Tyhle exotické krásky se jen tak s něčím nespokojí. Důkladnou péči ale ocení nádhernými květy

Princip je velmi jednoduchý. Stačí je položit na suché, slunečné místo, ale ne na přímé slunce. V ideálním případě je položte na podnos, aby mohla v klidu dozrávat. Chceme-li urychlit tento proces, stojí za to použít několik triků. Nezralá rajčata umístěte k jablkům a banánům. Ty vylučují ethylen, který pomáhá zelenině dozrávat. Podnos prostřete červeným hedvábným papírem, ten pomůže zrání.

Zdroj obrázku: Freepik

Nezapomeňte na triky

Uvedené způsoby, jak rychleji dosáhnout zrání rajčat, se vztahují pouze na sklizené ovoce. Dá se však urychlit zrání rajčat i na keřích? Často se stává, že léto se změní na podzim, blíží se chladnější a tmavší dny a rajčata ještě nejsou dozrálá. Nemusíte se však bát, existují způsoby, jak to napravit.

Mohlo by vás zajímat:  Obyčejný ocet se může snadno proměnit v smrtící zbraň. Jedinou mšici nenechá utéct

Stačí, když odříznete horní část rostliny těsně nad svazkem dozrávajících rajčat. Kromě toho stojí za to zbavit se i jiných, už prázdných stonků a listů. Díky tomu se rajčatový keř zaměří na zrání ovoce, nikoli na udržování nejedlých částí rostliny. Toto pomůže přesměrování toku živin do plodů a ty díky tomu rychleji dozrají.

Zdroj: https://homeguides.sfgate.com/force-tomatoes-ripen-64525.html
Přidat na Seznam.cz