Trava1

Že je u sousedů tráva vždycky zelenější, už platit nemusí. Vytvořte si dokonalý trávník

Péče o trávník nebyla nikdy žádná věda. Tráva se nechala růst svým vlastním životem a dvakrát týdně se posekalo. Nyní je ale doba pečlivě udržovaných anglických trávníků, jejichž úprava má svá přísná pravidla. Pokud chcete mít kolem domu luxusní zelenou plochu bez jediné chybičky, musíte trávníku věnovat spoustu času, vody a trpělivosti. Vše se vám ale vrátí v podobě husté, sytě zelené a zdravé trávy, po které by byl hřích chodit jinak než naboso.

Zdroj obrázku: Pixabay

Začínáte od nuly?

Vezměme to pěkně popořadě. Začneme výsevem trávníku. Pro každý druh trávníku seženete speciální travní směsi, záleží jen na tom, k čemu chcete trávník používat. Hodláte na něm hrát míčové hry s dětmi? Chcete mít ze zahrady oázu klidu, kde budete moct bosí běhat po travnatém koberci bez jediného kazu? Nezapomínejme také na zvířata – zatímco bišonek váš trávník zjevně moc nezatíží, takový Saarloosův vlčák je jiná váha, a pokud zvolíte nevhodnou travní směs, z vašeho vysněného trávníku vám mnoho nezůstane. Nejdoporučovanější je hřištní travní směs, která snese i větší zátěž.

Mohlo by vás zajímat:  Jak se starat o trávník v zimě, aby na jaře prospíval
Zdroj obrázku: Freepik

Pusťte se do výsevu

Výsev provedete buď manuálně, nebo pomocí speciálního rozsévače, který vám zajistí rovnoměrné rozprostření semen travní směsi. Po výsevu je důležité budoucí trávník dostatečně zalévat, a to až třikrát denně. Po prvním sekání, které by mělo proběhnout až po vzrůstu trávy do 10 cm výšky, stačí zalévat jednou nebo dvakrát týdně. Sekání dále může probíhat jednou za týden, s ohledem na počasí. Při intenzivních deštích je potřeba posekat častěji, naopak při dlouhotrvajících vysokých teplotách se nedoporučuje trávník zkracovat, a to z důvodu usychání.  Na jaře je možné trávník hnojit pomocí speciálních směsí, které vám zajistí jeho hustý a sytě zelený vzhled.

Zdroj: https://www.lowes.com/n/how-to/8-easy-tips-for-the-perfect-lawn
Přidat na Seznam.cz