Housefly 6221535 1280

Zbavte se otravných much jednou provždy. Nejjednodušší metody nejvíc pomůžou

Mouchy dokážou v letních měsících pořádně znepříjemnit život. Je nutné veškeré potraviny přikrývat a schovávat, aby se na nich tento hmyz nepřiživoval. Přítomnost much může vést až k úzkostným stavům u velmi čistotných osob. Toto riziko se násobí v případě, že bydlíte poblíž statku nebo drůbežárny, kde mouchy bývají často přemnožené. Zavření oken není řešením, pravidelné větrání je zvlášť v létě nutnost. Jak se s nimi vypořádat rychle a účinně?

Prozkoumejte drogistický sortiment

Pokud se zeptáte prarodičů, jak se co nejúčinněji zbavit otravného hmyzu, jednoznačně vám poradí tzv. lep. Dříve se vyráběl podomácku ze sladkých šťáv, jejichž vůně mouchy přilákala a ty se na podklad přilepily. Uvíznutím v lepkavé hmotě dojde k zanesení dýchacích otvorů mouchy, která následkem toho v řádu několika hodin umírá. Dnes už seženete lep v podobě karet, které jednoduše nalepíte na okno, kde se mouchy nejčastěji vyskytují. Jeho opojná vůně vyvinutá na bázi feromonů přivábí mouchy z celého domu.

Mohlo by vás zajímat:  Neustálé koukání do obrazovky namáhá zrak. Zdravotním problémům s očima předejdou známé superpotraviny
Zdroj obrázku: Pixabay

Nejjednodušším řešením jsou okenní sítě. Ty koupíte v každém hobby marketu a zvládnete je nainstalovat svépomocí. Stačí změřit okna a pořídit síť ve správném rozměru. Seženete je buď přidělané na rámu, nebo ve větších rozměrech, které si doma sami upravíte a připevníte na okno pomocí suchého zipu.

Použijte přírodní odpuzovače vlastní výroby

Pokud nejste zastáncem radikálního hubení hmyzu, můžete se ho pokusit odpudit pomocí aromatických potravin, jejichž vůni přímo nesnáší. Velmi účinný je například hřebíček, který můžeme umístit na různá místa v domě. Jeho intenzivní aroma funguje jako spolehlivý odpuzovač much. Stejný efekt mají i sušené bylinky, zejména tymián, máta a rozmarýn. Navíc vám tento způsob boje proti hmyzu nádherně provoní celý domov.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/how-to-get-rid-of-house-flies
Přidat na Seznam.cz