Zázračná tinktura z pěti druhů koření uleví při trávicích obtížích a dodá pocit lehkosti
Naše tradice často hovoří o přeplněných slavnostních stolech s mnoha lahodnými specialitami. Je pak velmi snadné se začít přejídat. To je ovšem prvním krokem k nadýmání, obtížnému trávení, bolestem břicha a celkově nepříjemným pocitům. Samozřejmě v takových situacích se doporučuje omezit jídlo. Můžeme našemu trávení pomoci i bylinnou tinkturou.
Jednoduchost ingrediencí
Mnozí lidé stále častěji používají tinktury, protože i malé množství z nich nám může pomoci při každodenních onemocněních. Mezi těmi, které jsou známé v kruhu našich babiček a prarodičů, jsou nejpoužívanější právě ty na trávení. Oblíbenost tinktur začala znovu nabírat na popularitě, proto se nemůžeme divit, že mnozí z nás hledají staré recepty nebo se nechávají inspirovat na internetu.
Chceme-li získat tinkturu na trávení, nemusíme sahat po komplikovaných složkách. Stačí použít ty, které máme většinou na dosah ruky. Například zázvor, který je znám jako jedno z přírodních antibiotik, ale taky pomáhá pracovat žaludku efektivněji. Anýz, který zase podporuje vylučování žaludeční šťávy a zabraňuje plynatosti. Kmín pomáhá regulovat proces trávení a také eliminuje plynatost. Nové koření, které zlepšuje celkové trávení. Skořice ulevuje při průjmu a poruchách trávení a nakonec muškátový oříšek.
Návod na přípravu tinktury
Budete potřebovat litr vodky nebo jiného destilátu, 5 centimetrů zázvoru, 5 gramů anýzu, 5 gramů kmínu, 5 kuliček nového pepře, 5 gramů skořice a muškátového oříšku a půl šálku cukru. Koření umístěte do velké nádoby a zalijte alkoholem. Celou nádobu otočte a nechte na odlehlém místě stát tři měsíce při pokojové teplotě. Po uplynutí času přeceďte kapalinu a zkombinujte se sirupem. Sirup si jednoduše vyrobíte ze sklenice vody a půl sklenice cukru, kterou spolu uvaříte a necháte vychladnout.
Takto smíchaná tinktura se nyní musí znovu odložit na další měsíc, po kterém ji přelijte do tmavých lahví. Aby účinek tinktury měl na trávení měřitelný účinek, stojí za to jej použít během omezeného konzumování jídla. Pokud se cítíme přejedení nebo trpíme žaludečními onemocněními, neměli bychom to s konzumací jídla přehánět.
Zdroj: https://traditionalcookingschool.com/food-preparation/3-easy-ways-use-digestive-bitters-make/