Lavender 3479492 1920

Zahradní byliny zaručeně odeženou nenáviděné škůdce a zároveň obohatí jídelníček

Rostliny na zahradě i v květináči podléhají škůdcům velmi často. Mravenci, mšice, šneci, slimáci, krtci a mnoho jiných záškodníků může připravit naši zahradu o krásu. A pokud už vaši zahradu napadnou, jste nuceni použít silné chemické přípravky, které nejsou třikrát přírodní. Opravdu je ale musíte použít? Zkuste je odlákat pomocí rostlin. 

Levandule

Není třeba levanduli dlouze představovat a vysvětlovat, jak je její vůně oslnivá. My lidé ji milujeme, dokonce nám pomáhá dobře spát, ale mravenci a jiní škůdci ji doslova nenávidí. Rostlina není náročná a snese i sucho.

Mohlo by vás zajímat:  Mšice na rostlinách zahubí postřik z droždí

Měsíček

Jedná se o jednoletou rostlinu, ale díky semínkům, které vítr rozfouká, se nemusíte starat o její opětovné zasazení. Ani na pěstování není měsíček náročný. Stačí, když ho zalijete v období velkého sucha. Krásné květy přitahují medonosný a jiný hmyz, který pojídá mšice.

Zdroj obrázku: Pixabay

Máta

Máta spolehlivě odláká různé larvy, ale i stonožky a jiný hmyz, který pojídá listy a kořeny rostlin. Vysadit ji můžete ze semen na jakékoliv místo v zahradě. Pozor! Máta se velmi rozrůstá, proto ji dejte dál od ostatních květin. Nejlépe uděláte, pokud ji nasázíte podél záhonu.  

Mohlo by vás zajímat:  Rostliny před šneky ochrání bariéra i aroma určitých druhů zeleniny

Šalvěj

Šalvěj si můžete vypěstovat nebo ji koupit v sušené formě. Připravte si ze šalvěje nálev, kterým zalijete rostliny. A nezapomeňte ji zasadit poblíž mrkve, zelí a fazolí, skvěle odláká škůdce – hlemýždě, mšice i slimáky. Rozhodně si šalvěj zasaďte, je dokonalá nejen na zahradě, ale i v domácnosti, kdy ji lze využít při bolení v krku, zánětu dásní a při jiných potížích. 

Zdroj obrázku: Pixabay

Tymián

Velmi oblíbená bylina, která se používá hlavně do jídel. Dodává pokrmu dokonalý nádech orientu a jedná se také o léčivku. Vyžaduje slunnou polohu a rychle se rozrůstá do malého keříku. Odláká mravence a chrání rostliny před padlí. Nevyžaduje častou zálivku. Tymián lze pěstovat i v květináči.

Zdroj: https://langslawncare.com/blog/outdoor-pest-control/10-plants-herbs-keep-pests-bugs-away/
Přidat na Seznam.cz