Winter Background

Zahrada potřebuje před škůdci chránit také během zimy

Se začátkem zimy se mnoho zahrádkářů obává nejen nízkých teplot, ale také potenciálních škůdců, kteří mohou váš zahradní ráj ohrožovat. Každý zahrádkář chce mít v aktivní sezóně zdravou, krásnou a plodnou zahradu. Starat se o ní musíte během celého roku a během zimních měsíců můžete zajistit, aby na záhonech nebylo zbytečné množství škůdců.

Důkladné čištění zahrady

Před zahájením zimních opatření je klíčové provést důkladné čištění zahrady. Odstraňte spadané listí, staré rostliny a ostatní organické materiály. Tyto zbytky mohou sloužit jako úkryt pro hmyz a larvy. Čistá zahrada je prvním krokem k prevenci zimních škůdců. Tuto údržbu byste měli dělat také během zimy, jestli není sníh a příliš nízké teploty.

Mohlo by vás zajímat:  Připravte zahrádku na novou úrodu. Několik pravidel pro zasetí semen a pěstování sazenic

Mulčování a ochrana kořenů

Mulčování zahrady je účinným způsobem, jak chránit kořeny rostlin před nízkými teplotami. Vrstva mulče pomáhá udržovat rostliny v teple a snižuje riziko mrazových puklin na půdě. Tím se minimalizuje příležitost pro rozvoj škůdců, kteří by mohli poškodit kořenový systém. Použít můžete suché listí, posekanou trávu, kupovaný mulč nebo staré kartony.

Branches Covered With Frost Frosty Plants Early Morning Cold Season
Zdroj obrázku: Freepik

Používání přírodních repelentů

Když teploty klesnou, některý hmyz a hlodavci hledají teplé úkryty v zahradě. Pomozte jim najít jiný domov tím, že použijete přírodní repelenty. Například výrobky obsahující levanduli, tymián nebo cibuli mohou odstrašit nežádoucí návštěvníky a chránit vaši zahradu. Umístěte je hlavně k záhonům s květinami nebo zeleninou, kde máte cibulky v zemi.

Mohlo by vás zajímat:  Zeleninu lze úspěšně pěstovat i na balkoně. Stačí dodržet několik zásad

Pravidelné kontroly a postřiky

Pravidelné kontrolování zahrady v průběhu zimy jsou klíčové pro včasnou detekci případných škůdců. Pokud zaznamenáte jakékoliv známky napadení, přistupte k postřiku. Mnoho přípravků na bázi olejů nebo mýdla může být účinných proti rozličným zimním škůdcům, aniž by poškodily rostliny. A můžete je klidně používat i v zimě, pokud nebudou tuhé mrazy.

Zdroj: https://www.redding.com/story/life/2021/10/21/prepare-your-garden-winter-reduce-pests-spring/6113868001/
Přidat na Seznam.cz