top-view-plastic-bottles-arrangement

Z PET lahví lze vyrobit efektivní květináče nebo truhlíky

Jaro v nás opět probouzí chuť vysévat a pěstovat bylinky, okrasné rostliny a zeleninu. Máte i vy letos v plánu pěstovat na svém balkoně či terase oblíbené rostliny? Jenže kupovat nové květináče a truhlíky je dnes docela drahou záležitostí. Vyrobte si své vlastní nádoby na pěstování rostlin pomocí PET lahví. Nestojí nic a osázené vypadají působivě!

Recyklujte všudypřítomné PET lahve

PET lahve jsou všudypřítomné. Ať už si koupíte pití, nebo jakoukoliv jinou tekutinu, vždy ji dostanete v plastové lahvi. Jednou z hlavních výhod PET lahví je jejich snadná manipulace a lehkost. Jsou lehčí než skleněné lahve, a proto jsou lépe přenositelné.

Mohlo by vás zajímat:  Lišky v kuchyni si můžeme užít po celý rok. Při správném zamrazení neztratí chuť ani tvar

Některé neprůhledné materiály chrání obsah před přímým slunečním zářením, čímž se snižuje pravděpodobnost oxidace, a tím pádem i zhoršení kvality obsahu. Plastové lahve se dají recyklovat pro výrobu nových plastových výrobků. Jsou proto ekologičtější oproti jednorázovým plastovým lahvím.

Zdroj obrázku: Freepik

Výroba květináčů z PET lahví

PET lahve mají různý objem. Díky tomu si můžete vyrobit květináče různých velikostí. Pro malé rostlinky doporučujeme použít lahve s objemem 0,5 litru. Velkým rostlinám se pak bude dařit ve větších PET lahvích, klidně o objemu 2,5 litru. Výroba květináčů není nijak složitá. Stačí vzít ostrý nůž a odříznout dno láhve. Stačí si předem určit, jak vysoký květináč má být. A je hotovo.

Mohlo by vás zajímat:  Známý hřebíček stále umí překvapit: funguje jako lék, účinná kosmetika nebo afrodiziakum

PET lahve se hodí i pro výrobu truhlíků

Plastové lahve se dají použít také pro výrobu praktického truhlíku. Vezměte lahev a do boku vyřízněte obdélníkový otvor. Velikost otvoru by měla odpovídat velikosti pěstovaných rostlin. Do takto připravené lahve vložte zeminu a osázejte rostlinami. Vzniklý truhlík podepřete kameny, aby se nepřeklápěl. Nebo jej můžete pomocí provázků kamkoliv zavěsit.

Zdroj: https://www.wikihow.com/Reuse-Plastic-Bottles-for-Your-Garden
Přidat na Seznam.cz