Výsadba a hnojení rajčat

Jak na hnojení rajčat? Já jsem vždycky položil malé množství vyvážených organických hnojiv jako 5-5-5 a zapracoval je do půdy těsně před sadbou. Obecně platí, že se to s hnojením nemá přehánět, pokud se rostlina dobře ujala a je v plném květu, protože příliš dusíku vytváří mnoho listů, ale méně plodů. Zjistil jsem však, že kladení malého množství vyvezeného hnojiva dává rostlinám dobrý, zdravý začátek.

Když příště budete chtít hnojit, tak až když rajčata začnou kvést. Také postřik rostliny roztokem z chaluhy dvakrát nebo třikrát za sezónu zvyšuje sílu, což pomáhá popínavým rostlinám odrážet onemocnění. Rajčata sázejte vždy hluboko, položené na stranu.

Mohlo by vás zajímat:  Klasickým záhonům začíná zvonit hrana. Trend vyvýšených záhonů přináší výhody i praktičnost

Sázení rajčat

Vykopejte mělký záhon. Odstraňte spodní stonky a větve z rajčat, nechte pouze horní listy. Položte celou rostlinu stranou do záhonu a pokryjte půdou. Měly by být vidět pouze horní listy. Nebojte se, pokud listy směřují do strany, mělo by se to samo upravit a růst vzpřímeně za několik dní.

Rajčata položené na stranu vytvoří kořeny, což dává rostlině nejlepší základ, aby byla schopna lépe absorbovat živiny a vodu. Navíc rozlehlejší soustava kořenů blízko k povrchu půdy způsobí, že rostlina bude mít k dispozici více tepla a vyprodukuje více rajčat.

Mohlo by vás zajímat:  Během tropických dní rostliny trpí. Pomozte jim přečkat toto náročné období ve zdraví

Nyní pár slov o osenici (larvách můry). Pokud s nimi máte ve vaší oblasti velké problémy, umístěte „lapač osenici“ kolem stonku tam, kde rostlina zasahuje do půdy. Použijte proužek novin nebo starou roli z toaletního papíru. Osenice okusuje rostlinu podél povrchu půdy a tenký proužek novin nebo lepenky jejich negativní působení na rostlinku zastaví, aby se nedostaly až ke stonku. Po dokončení výsadby udusejte půdu rovnoměrně, aby se rajče dobře ujalo.

Kupte si semena rajčat

Přidat na Seznam.cz

Jedna odpověď na “Výsadba a hnojení rajčat”

Komentáře jsou uzavřené.