Candle Cinnamon Sticks Lavender Closeup

Vůně Vánoc vytvoří doma kouzelnou atmosféru

Vánoce jsou časem, kdy si mnozí z nás přejí vytvořit si teplou a příjemnou atmosféru plnou vůní, které evokují radostné a útulné chvíle. Místo používání syntetických vůní z obchodu můžete vytvořit své vlastní přírodní vánoční vůně, které nejenže provoní váš domov, ale také přinesou do vaší domácnosti pocit klidu a pohody. Zde je několik jednoduchých způsobů, jak to udělat:

1. Pomeranče s hřebíčkem: Tento klasický recept vám přinese vůni pomerančů a aromatických hřebíčků. Stačí několik pomerančů nakrájet na plátky, na každý plátek přišpendlit několik hřebíčků a nechat je uschnout na teplém místě. Umístěte je potom na vánoční stromeček nebo je použijte jako dekoraci na stole.

Mohlo by vás zajímat:  Podle pověry přinesou některé rostliny člověku smůlu nebo neštěstí

2. Skořice a citrusy: Skořice a citrusové plody jsou další skvělou kombinací pro vánoční vůni. Nakrájejte citrony, pomeranče a limetky na plátky. Přidejte do hrnce s vodou a přidejte skořici, hřebíček a další koření podle chuti. Nechte směs vařit na nízkém plameni, aby se vůně šířila po celém domě.

3. Vánoční bylinky: Použití vánočních bylinek, jako je rozmarýn, tymián a šalvěj, může přidat do vaší domácnosti krásnou aromatickou vůni. Umístěte tyto bylinky do vázy a umístěte je na stůl nebo okenní parapet. Každýkrát, když projdete kolem, uvolní se do vzduchu jejich vůně.

Mohlo by vás zajímat:  Péče o zahradu si vybírá daň na našem zdraví. Chraňte svá záda správným pohybem
Burning Candles Windowsill New Year S Decor Atmospheric Aesthetic Photography
Zdroj obrázku: Freepik

4. Vánoční oleje: Vánoční éterické oleje, jako je jedlový olej, skořicový olej nebo pomerančový olej, mohou být použity do aromalampy nebo do difuzéru. Stačí pár kapek oleje přidat do vody a nechat je volně šířit vůni po místnosti.

5. Přírodní vonné sáčky: Vytvořte si vlastní vonné sáčky naplněné vánočními ingrediencemi. Můžete použít suché pomerančové plůtky, skořici, hřebíček a další vonné přísady. Sáčky uzavřete a umístěte je v různých místech domu, jako jsou skříně, šuplíky nebo věšáky.

Mohlo by vás zajímat:  Mlsání bez výčitek: rozinky nejen zaženou chuť na sladké, jsou také velmi zdravé

6. Vánoční vůně do domácnosti: Pokud máte radi potěšení z vůně, která naplňuje celý dům, můžete si zakoupit přírodní vánoční vůně ve formě sprejů nebo olejů do aroma lampy. Tyto produkty často obsahují směsi éterických olejů a vůní, které evokují vánoční atmosféru.

Vytváření přírodních vánočních vůní může být nejen zábavné, ale také přináší do vašeho domova autentický a teplý vánoční pocit. Můžete si hrát s různými ingrediencemi a vůněmi, dokud nenajdete tu pravou pro vás. Nechte se unést vůní vánočního času a užijte si krásu přírodních vůní.

Zdroj: https://www.realsimple.com/home-organizing/decorating/easy-ways-make-home-smell-like-christmas
Přidat na Seznam.cz