Soja1

Všeho moc škodí, a to platí i u zdravých potravin: sójové boby mohou být nebezpečné

Jestli si dopřáváte proteinové tyčinky, je nutné kontrolovat, z jakých surovin jsou vyráběné. Na etiketě vás může překvapit mnoho látek, které tam být nemají nebo mohou být pro lidské tělo obtížně stravitelné. A nyní nebudeme mluvit o cukru, ale sójových bobech, které sice mají mnoho výhod, ale mohou být i nebezpečné.

Sójové boby jsou hlavní složkou stravy hlavně u vegetariánů

Mezi výhody konzumace sójových bobů patří mastné zdravé kyseliny, které obsahují. Jsou plné také fytoestrogenů, které zmírňují nepříjemné návaly horka u žen procházející menopauzou. Pomohou také snížit krevní tlak a hladinu špatného cholesterolu. Co bychom ale měli brát na vědomí, jsou také jejich negativa.

Mohlo by vás zajímat:  Vánoční dekorace domov promění a naladí do sváteční atmosféry
Zdroj obrázku: Freepik

Tato nutričně hodnotná rostlina může v těle nadělat velkou paseku. Pokud se přejíte bobů, může nastat alergická reakce, za kterou budou moci právě složky a látky, obsažené ve výrobcích, které jsou plné sóji. Pokud do těla dostanete mnoho sóji, tělo nebude moct vstřebávat minerály, které potřebuje. Mezi takové patří například selen – mohou přijít problémy se štítnou žlázou.

Hormonální nerovnováha? Zkuste vynechat potraviny ze sóji

Jestli budete mít problémy se štítnou žlázou nebo hormony, další zdravotní komplikace mohou následovat. Sóju je tedy nutné konzumovat s rozumem, protože její nadbytek může způsobit vypadávání vlasů, lámavé nehty nebo vysušenou pokožku. To vše souvisí právě s hormony štítné žlázy.

Mohlo by vás zajímat:  "Vím, že cirkulárka dělá hluk, ale jindy než v neděli nemám čas. Na vsi je to běžné," vysvětloval jsem náplavě z Prahy
Zdroj obrázku: Freepik

Sója tedy patří mezi zdravé potraviny, ale může zároveň přispět k autoimunitním chorobám, které štítnou žlázu ničí. Jsou součástí zdravé stravy, zároveň je ale nutné dbát na množství, které denně nebo týdně konzumujeme. S žádnou potravinou by se to totiž nemělo přehánět, protože se vám buď přejí, nebo poškodí vaše zdraví. Je vhodné kombinovat zdravé potraviny také se sportem, abyste se cítili dobře.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/is-soy-bad-for-you
Přidat na Seznam.cz