Vaše bambusová zahrada

Moderní, zajímavá, jedinečná a hlavně Vaše bambusová zahrada. Bambus je velmi zajímavá okrasná rostlina. V našich podmínkách se nejlépe daří bambusům dřevitým. Bambusy bylinného kmene nejsou do našich podmínek vhodné. Budete-li tvořit bambusovou zahradu, nebo si chcete pořídit bambus jako okrasu do bytu či zimní zahrady, určitě si nechte poradit, které typy bambusu jsou pro Váš nápad nejlepší. Dejte vždy raději na radu odborníku, které pěstování těchto rostlin rozumí.

McLac2000 / Pixabay

Je bambus jednoduše k sehnání?

Prodej bambusů není velmi častý. Jedná se o relativně vzácný typ zboží. Ten, kdo bambusy nabízí, se v nich musí dobře vyznat tak, aby Vám nabídl ten nejvhodnější. My známe místo, kde mají bambusy na prodej. Můžete si zde přečíst vše, co Vás o bambusech zajímá. Dozvíte se, které odrůdy jsou odolné a je tak možné je u nás pěstovat. Můžete se také přijet podívat na bambusovou zahradu do trojské zahrady v Praze. Zde můžete získat inspiraci pro Vaši vlastní tvorbu.

Mohlo by vás zajímat:  Zatracované tuky jsou pro tělo ve skutečnosti nezbytné. Klíčem je vybrat ty správné

Co bambus symbolizuje?

Ve východních kulturách bambus symbolizuje pružnost, štěstí a dlouhý život. Stébla bambusu jsou často spojována s osvícením, občas symbolizují i samotného Budhu. Pro východní náboženství má bambus náboženský význam v kaligrafickém umění.

Zkuste pěstovat bambus

Zkuste to! Proč přeci ne, všechno se má vyzkoušet. Pěstujte na své malebné zahrádce pěkné bambusy nebo kapradiny. Samozřejmě, že se každý typ bambusu do našich podmínek zcela nehodí. Je proto důležité si zjistit, jaký bambus je odolný pro naše léta i zimy. Pokud si nejste jisti a nevěříte informacím, které jste si zjistili, určitě se zeptejte prodejce, u kterého nakupujete. Ten by Vám měl být schopný poradit, jestli je daný druh vhodný.

Mohlo by vás zajímat:  Máta je úžasná bylinka, kterou nemusíte pouze pít. Vyzkoušejte její účinky také v kosmetice

Je pravda, že prodej bambusů není kdoví jak rozšířený. Existuje pár specializovaných prodejců, kteří se tímto obchodem zabývají.

Přidat na Seznam.cz