Modern Kitchen Interior With Microwave Oven

V mikrovlnce lze uvařit mnoho jednoduchých jídel. Za několik minut připraví rýži nebo dezert

Mikrovlnná trouba je zařízení, bez kterého si mnoho lidí nedokáže představit každodenní vaření. Kromě ohřevu potravin má mnohem více funkcí. Bude také dobře fungovat při přípravě jídla, když máte příliš málo času, ale nejenom to.

Uvaříte i rýži

Pomocí mikrovlnky můžete rychle ohřát jídlo z předchozího dne, vyrobit popcorn nebo rozmrazit jídlo. Tím však její funkce nekončí. Primárně je určená pro rychlý ohřev, kdy se do pohybu uvedou molekuly vody potravinách. Můžete s ní ale také:

  • Vařit brambory, stačí v nich udělat několik děr vidličkou a ohřívat pět minut.
  • Z oloupaných rajčat vyrobit za půl minuty pyré.
  • Rozpustit želatinu. Zalijte prášek studenou vodou a za 30 sekund bude připravená.
  • Spařit zelí. Nechte zelí několik minut v troubě a usnadníte si přípravu zelných rolek.
  • Uvařit rýži. Nasypte půl šálku zrn do misky, nalijte na ně sklenici vody, přidejte trochu olivového oleje a soli. Po asi šesti minutách bude rýže měkká.
  • Uvařit kukuřici. Klasy zabalte do vlhkého papírového ručníku a po pěti minutách jsou hotové.
Mohlo by vás zajímat:  Zařiďte si na balkoně malou zahrádku. Tyto druhy zeleniny či ovoce si zde vypěstujete
Zdroj obrázku: Freepik

Pro jaké pokrmy se ještě hodí?

V mikrovlnné troubě můžete bleskově uvařit mnoho jídel. Například míchaná vejce v šálku nebo smažená vejce. Nebo zkuste upéct rychlý dezert pro neohlášené hosty, stačí nasypat tři lžíce mouky, jednu lžíci cukru, jednu a půl lžíce kakaa a půl lžičky prášku do pečiva do vhodné misky. Přidejte tři lžíce mléka, lžíci oleje, jedno vejce a vše důkladně promíchejte. Po třech minutách v troubě máte čokoládový dort.

Mnoho lidí také používá mikrovlnku k přípravě hranolků. Tady ale musíte být trpěliví a po cca 5 minutách je otáčet a to několikrát opakovat. Okoralý chléb lehce pokapejte vodou a na 10–20 sekund vložte do trouby. Bude jako čerstvý. Během dvou minut na nejnižší výkon v mikrovlnce rozpustíte med ve sklenici bez víčka. Také můžete zbavit houbu na nádobí bakterií. Stačí ji ponořit do misky s vodou a nechat v troubě dvě minuty.

Zdroj: https://www.bbcgoodfood.com/howto/guide/how-cook-microwave
Přidat na Seznam.cz