White Vinegar Bottle Yellow Background

Tyhle tři skvělé triky s octem by měl znát každý zahradník

Praktické tipy a triky se na zahradě vždycky hodí. Jedině tak si můžete ušetřit hodně práce, času a úsilí. Použít přitom můžete i suroviny, které máte běžně v kuchyni a používáte je při úklidu. Ocet je univerzálním čistidlem, ale můžete ho využít také na zahradě. U některých rostlin podpoří růst, zatímco dokáže také zničit plevel a odradit škůdce od ničení vaší zahrady.

Zaručený lék na plevel

První metodu, na kterou můžete ocet využít, pravděpodobně dobře znáte. Ocet je známým bojovníkem proti plevelu na zahradě. Stačí, když ho smícháte v poměru 2 : 1 a nalijete do lahvičky s rozprašovačem. Nastříkejte roztok na plevel. Používejte ho hlavně na chodnících z kamenů a dlažebních kostek. Ocet sice není škodlivý, ale měli byste ho používat jen na postiženém místě, abyste nezničili nic okolo. Metodu používejte během suchého a slunečného dne.

Mohlo by vás zajímat:  Konec zápachu v domácnosti: pravidelný úklid a domácí triky osvěží každý interiér
Zdroj obrázku: Freepik

Jak použít ocet na mšice a svilušky?

Mšice a svilušky představují obrovskou hrozbu pro každou zahradu. Jejich potravou jsou rostliny, což může vést k umírání zeleně. Naštěstí proti nim můžete použít ocet, který tito živočichové nesnáší. Ocet smíchejte v poměru 1 : 10 a nastříkejte na zelené části rostlin, tedy listy a stonky. Měli byste se snažit, aby se ocet nedostal na květy, protože by je mohl zničit. Jestli chcete, aby směs byla ještě účinnější, můžete přidat malé množství šedého mýdla.

Mohlo by vás zajímat:  V boji proti mravencům je účinný ocet, skořice nebo káva

Ocet je nejlepší na okyselení půdy

Hortenzie, rododendrony, azalky, magnólie, růže nebo gardénie vyžadují trochu kyselejší půdu. Na našich zahradách se bohužel příliš často nevyskytuje, a proto rostlinám musíte trochu pomoci. Použít můžete právě ocet. Tři až čtyři týdny před výsadbou přidejte do půdy roztok octa smíchaného s vodou v poměru 1 : 10, aby mohly rostliny lépe a snáze získávat z půdy živiny. Díky tomu se jim u vás bude více dařit a vaše zahrada bude vypadat nádherně.

Zdroj: https://www.gardeningknowhow.com/garden-how-to/info/use-vinegar-in-gardens.htm
Přidat na Seznam.cz