Vase With Orchid Flowers White Table Near Window Indoors

Tři tipy pro domácí hnojivo, které podpoří orchideje v růstu i kvetení

Vypěstovat orchidej s krásným květem není nic jednoduchého. A přesto jde o oblíbenou okrasnou rostlinu v českých domácnostech, kterou si lidé hýčkají. Když se to totiž podaří, na orchidej je krásná podívaná, o jemné, ale podmanivé vůni, která se z ní line, ani nemluvě. Hnojení orchidejí je proto velmi důležité. Ale není třeba kupovat drahé chemikálie, skvělé hnojivo si snadno připravíte i doma. V tomto článku prozradíme, jak přichystat hned tři různá taková domácí hnojiva.

Banánové hnojivo

Banánové slupky jsou bohaté na živiny, jako jsou fosfor, draslík, hořčík, síra a vápník. Díky téhle kombinaci pomohou orchidejím posílit kořenový systém a zároveň je stimulují k růstu. Kromě toho toto hnojivo chrání před celou řadou škůdců. Na jeho přípravu stačí nasekanou slupku jednoho banánu vložit na chvíli do trouby puštěné na 80 °C, aby se usušila, pak ji najemno rozdrtit a zalít šálkem vroucí vody. Jakmile směs vychladne na pokojovou teplotu, můžete s ní orchidej rovnou zalít.

Mohlo by vás zajímat:  Kvalitní sekačka je základem perfektního trávníku. Výběr není radno podcenit
Zdroj obrázku: Freepik

Česnekové hnojivo

Česnek je bohatý na draslík, hořčík, chrom, železo, měď a selen. Použití přírodního česnekového hnojiva zajistí delší výdrž květů, zvýšení počtu květů a celkově rostlinu posílí. I tady je příprava triviální, stačí utřít tři stroužky česneku a rozmíchat je v litru převařené vody, která je ještě teplá. Nechte den louhovat, pak zbytky česneku přeceďte a můžete rovnou zalévat.

Rýžové hnojivo

Rýže obsahuje živiny, jako jsou křemík, železo, hořčík a fosfor. Hnojivo s těmito prvky bude orchideje vyživovat a stimulovat k růstu. Příprava je o malinko složitější, ale rozhodně se vyplatí. Vložte rýži do pánve a zahřívejte ji tři minuty na mírném plamenu. Dávejte pozor, aby se zrna nepřipálila. Lehce upraženou rýži nechte vychladnout a pak ji rozemelte na prášek. Nakonec jednu polévkovou lžíci prášku zalijte litrem horké vody, počkejte, až směs vychladne, a pak s ní můžete orchideje zalít.

Zdroj: http://careforyourorchids.com/Homemade-Orchid-Fertilizer-Recipes.html
Přidat na Seznam.cz