Pond

Trendy letošního podzimu, které se prosazují v zahradách

Podzimní zahrada rozhodně není nudná. Právě v tomto období máte jedinečnou příležitost si užít krásné barvy, jedinečnou atmosféru a poslední hřejivé paprsky slunce. Poradíme vám, jaké trendy můžete přinést do své zahrady během letošního podzimu.

Barevné podzimní prvky

Říjen přináší do zahrad nový nádech barev. V trendu jsou teplé a syté barvy, které oživí vaše záhony a květinové aranžmá. Oranžové, červené a hnědé odstíny se stávají dominantními, a to jak ve výběru rostlin, tak i v dekoracích. Vytvořte si podzimní atmosféru pomocí hrnků, květinových hrnků a polštářů v těchto barvách.

Mohlo by vás zajímat:  Na zahradu patří párty stan či jiný přístřešek

Ekologická zahrada

Udržitelnost je stále na vzestupu, a to platí i pro zahrady. Lidé se stále více zaměřují na pěstování místních rostlin, minimalizaci používání chemikálií a podporu biodiverzity. Kompostování a recyklace jsou také na vzestupu. Vytvořte si ekologickou zahradu tím, že budete využívat dešťovou vodu, pěstovat místní plodiny a minimalizovat používání jednorázových plastových výrobků.

woman-hat-holding-flowerpots
Zdroj obrázku: Freepik

Rozšířené venkovní obývací prostory

Venkovní obývací prostory jsou stále oblíbenější, a to i v chladnějších měsících. Investice do pohodlných venkovních nábytkových setů a tepelných zdrojů vám umožní užívat si zahradu po celý rok. Ohniště, terasy a venkovní kuchyně jsou stále více ceněny.

Mohlo by vás zajímat:  11 důvodů, proč sbírat na jaře březovou mízu: do těla vlije novou energii

Minimalistický design

Jednoduchost a minimalismus jsou trendy, které se promítají i do zahradního designu. Méně je nyní více, a proto se vytvářejí zahrady s čistými liniemi, jednoduchými tvary a omezeným množstvím dekorací. Stavte na kvalitu místo kvantity a zdůrazněte krásu přírody.

Péče o zvěř a ptactvo

Zahrady se stávají útočištěm pro divokou zvěř a ptactvo. Mnoho zahradníků se snaží vytvářet prostředí přívětivé pro ptáky, včely a motýly. Rostliny lákající hmyz a plody pro ptáky jsou v trendu. Uvažujte o instalaci budky pro ptáky nebo včelí úlu a pozorujte, jak se vaše zahrada stává živým ekosystémem.

Zdroj: https://www.housebeautiful.com/uk/garden/designs/a42638705/garden-trends/
Přidat na Seznam.cz