Lawn Mower Cut Grass Garden Work Electric Rotary Lawn Mower Machine Excellent Au Pair Automatic Robotic Lawnmower (1)

Trávník po zimě potřebuje připravit na novou sezónu. Prospěje mu pročištění i provzdušnění

Pokud byla zima bohatá na sněhovou pokrývku a navíc byl zasněžený trávník ušlapaný, nevypadá teď příliš živě. Abyste trávník řádně připravili na nadcházející jaro, měli byste provést několik jednoduchých, ale velmi důležitých opatření. Ty vám později usnadní péči o trávník a budou mít vliv na jeho zdraví i vzhled. Díky těmto opatřením se budete kochat pohledem na krásný trávník celou sezónu.

Jak se zbavit krtinců

Pokud jste při zakládání trávníku investovali do sítě proti krtkům, nemusíte se obávat, že by krtci po zimě ozdobili váš trávník. Pokud tuto síť nemáte a krtci se vám na zahradě objevili, můžete se krtinců zbavit tak, že je rozhrnete po celém trávníku. Trávě to neublíží, ledaže by bylo hlíny opravdu hodně, v tom případě ji musíte odstranit.

Mohlo by vás zajímat:  Věnujte trávníku dostatečnou pozornost

Odstranění vzduchových polštářů

Tento postup je důležitý, protože pomáhá odstranit „vzduchové polštáře“, které se v půdě vytvářejí během zimy, kdy půda zamrzá a rozmrzá. Válcování nemůžete provádět, pokud je v trávníkovém substrátu ještě hodně bahnité vlhkosti. Nezapomeňte, že k tomuto účelu by měl být použit válec o hmotnosti nejvýše 50 kg.

Zdroj obrázku: Freepik

Jarní očista trávníku

Na jaře je vhodné očistit trávník od zbytků odumřelých listů a suché trávy. Při vytrhávání drnu se zlepšuje provzdušnění trávníku. Na tuto práci je vhodné použít hrábě, které mají na koncích nože. Tento nástroj se nazývá ruční vertikutátor.

Mohlo by vás zajímat:  Místo do odpadu patří popel na zahradu. Zatočí s nenáviděným mechem, trávník bude opět krásný

Provzdušňování pomocí vidlí

Cílem provzdušňování je provzdušnit trávník. Nejlepší účinek získáte při použití mechanického provzdušňovače, který si můžete také pronajmout. Tento stroj vytváří v půdě malé vzduchové otvory. Poté se do otvorů nasype písek, který otvory ucpe a zajistí delší provzdušňovací účinek. Pokud máte malý trávník a nevyplatí se vám pronajímat provzdušňovač, můžete podobného efektu dosáhnout pomocí vidlí nebo speciálních návleků na boty s kovovými hroty.

Zdroj: https://bioadvanced.com/lawn-care-getting-ready-spring
Přidat na Seznam.cz