Juicy Red Radish Growing Soil Close Up

Srpen přeje sázení některé zeleniny i okrasných rostlin

Pokud jste teplé počasí teprve zaregistrovali a máte tak pocit, že jste celou sezónu prošvihli, nezoufejte. I srpen je čas, kdy můžete vysadit ještě spoustu zeleniny i zeleně a úrody se dočkat ještě ten samý rok. Které rostliny to přesně jsou a jak zajistit, aby prospívaly? To a ještě více se dozvíte právě v dnešním článku. Pro více informací čtěte dál.

Jak vypadá srpen na vaší zahradě

Srpen je, co se zahrádkářství týče, poměrně specifický. Charakteristický je především poměrně stabilní teplotou, i když se to tak podle momentálního počasí nemusí zdát. Zároveň se ale vyznačuje nocemi, které jsou chladnější než ty červencové.

Mohlo by vás zajímat:  Září je vhodné pro výsadbu okrasných rostlin, stromů i dosetí trávníku

Po většinu času se v srpnu již soustředíme zejména na sklizeň. To ale neznamená, že je vše ztraceno, pokud jste ještě zasadit nestihli nebo byste si přáli zaplnit prázdná místa po sklizni. V toto období sklízíme okurky, papriky, cukety, rajčata, fazole, květák či chřest.

Zdroj obrázku: Freepik

Na které druhy zeleniny a bylinek se zaměřit

Každá zelenina je, co se vysévání týče, specifická. Některé druhy je tak možné vysévat či zasazovat po celý měsíc, u jiných je ale dobré to stihnout v první půlce srpna. Mezi produkty, které byste měli stihnout co nejdříve, patří cibule, řeřicha, kopr či špenát. Naopak ty, se kterými si můžete dát na čas, jsou rukola, odrůdy salátu, čekanka, kedlubna či mangold. Tyto druhy navíc můžete zasadit i na místa mezi rostlinami, pokud se jim i tam bude dostávat dostatek slunečního záření. Stejně tak můžete vysadit i ředkvičky.

Mohlo by vás zajímat:  Bohatou úrodu rajčat a okurek zajistí správné hnojivo. To nejlepší stojí pár korun

Co se okrasných druhů týče, ani na ty není příliš pozdě. Většinou se ale doporučuje v tento čas vysazovat dvouleté rostliny. Mezi ty patří například pomněnky, macešky, kopretiny či zvonky. Ideální čas je v tuto dobu i na jejich přesazování. Ke konci měsíce můžete vysadit i rostliny z cibulek, jako jsou třeba narcisy, krokusy či různé druhy pouštních rostlin.

Zdroj: https://www.gardenersworld.com/plants/what-to-plant-august/
Přidat na Seznam.cz