Pelargonie

Spokojené muškáty pokvetou celou sezonu, správné podmínky jim není těžké zařídit

Mezi nejčastěji pěstované a velmi oblíbené balkonové rostliny rozhodně patří muškáty. A není se čemu divit, protože jsou při dodržení několika jednoduchých zásad poměrně nenáročné, a přesto udělají nádhernou parádu svými bohatými květy. A jak se o ně správně starat? To se dozvíte v tomto článku.

Vynášejte je ven až koncem května

Aby muškáty nebyly poničeny jarními mrazíky, doporučuje se vynášet je ven až v druhé polovině května. Pokud je však pěstujete v chladných podmínkách již delší dobu a máte odolný kultivar, mohou jít ven o trochu dříve. V případě silnějších mrazů je však vždy ukliďte, protože takto nízké teploty opravdu nemají rády.

Mohlo by vás zajímat:  Pelargonie nemusí být nudné. Z množství druhů si vybere každý, navíc jejich pěstovaní je snadné
Zdroj obrázku: Pixabay

Muškáty mohou být i pokojovými rostlinami

Některé variety muškátů mohou být i zajímavými pokojovými rostlinami. Musí však mít dostatečné množství světla. Jejich pěstování tak bez problémů zvládnete na obou stranách oken. Zásady péče i zálivky jsou v obou případech velmi podobné. V domácích podmínkách však muškáty mohou trápit molice či jiní škůdci.

Nezapomínejte na hnojení

Pro bohaté kvetení, které bez problémů vydrží po celou sezónu, musíte muškáty zásobit dostatečným množstvím živin. To zajistí vhodné hnojení. Vybrat si můžete speciální přípravky určené na balkonové rostliny, ale i univerzální komplexní hnojiva se všemi důležitými prvky, které podpoří zdravý vývoj rostliny i její zdárné kvetení. Samozřejmostí by také měla být dostatečná a pravidelná zálivka, díky které budou muškáty prospívat.

Mohlo by vás zajímat:  Konzumace květin není tak nebezpečná, jak se někteří domnívají. Tyhle druhy skvěle ozvláštní nejenom známé saláty
Zdroj obrázku: Pixabay

Vybírejte nové kultivary

A že jsou muškáty jenom nudně červené? To rozhodně není pravda, protože je k dostání mnoho různých kultivarů. Bez problémů tak seženete muškáty bílé, růžové, ale i dvoubarevné. Snadno si tak vytvoříte barevnou výzdobu plnou květin přesně podle vašich potřeb. V truhlících se dají také poměrně jednoduše kombinovat s dalšími druhy balkonových rostlin.

Zdroj: https://www.almanac.com/plant/geraniums
Přidat na Seznam.cz