Amarylis

Řada pokojových rostlin se těší velké oblibě navzdory nebezpečí, které v sobě skrývá

Některé pokojové rostliny jsou sice nádherné, ale nejsou do interiéru vhodné. Ptáte se, co je to za hloupost? Tak já vám to vysvětlím. Některé pokojové rostliny tvoří esteticky velmi zajímavý vzhled, uklidňují a poskytují domácnosti pozitivní energii, jenže také mohou obsahovat různé látky, které zhoršují zdravotní stav lidí v jejich blízkosti. Zde najdete pokojové rostliny, kterým je lepší se vyhnout.

Zdroj obrázku: Freepik

Vánoční hvězda

Vánoční hvězda je velmi oblíbeným doplňkem štědrovečerního stolu. Měli byste ale vědět, že i přesto, jak vysoce populární je, může škodit pokožce. Vánoční hvězda obsahuje šťávu v listech i květech, která dokáže způsobit podráždění, zarudnutí a svědění kůže. Proto byste měli být při manipulaci s touto rostlinou velmi opatrní a neměli byste k ní v žádném případě pouštět děti. Tyto problémy rozhodně nejsou životu ohrožující, ale dokáží být pekelně nepříjemné.

Mohlo by vás zajímat:  Lipový med je malý přírodní zázrak, který zažene nachlazení, nakopne energií a rozzáří pokožku

Túje

Ani oblíbené jehličnaté túje nejsou vhodnými společníky do obývacího pokoje. Jehličí je plné silic, které mohou způsobit bolesti břicha malým dětem i domácím mazlíčkům. Zvýšenou opatrnost byste měli mít, pokud jsou túje zrovna obalené plody. Ty jsou ještě více nebezpečné, mohou způsobit problémy jako bolest břicha, žaludku, zvracení a další nepříjemnosti.

Zdroj obrázku: Freepik

Amarylka

Ani amarylka, která je v domácnostech oblíbená pro své krásné velké květy, není zcela bezpečným doplňkem domu. Zejména kvetoucí rostlinka by se neměla vyskytovat v domácnostech s malými dětmi a zvířaty. Především střed květiny dokáže při pozření nadělat pěknou paseku. Objevují se problémy související s trávicím traktem, ale i nebezpečné křeče. Pokud tuto rostlinu máte, dejte ji raději do ložnice nebo jiné místnosti, kde se malé děti pohybují jen minimálně a pod dospělým dohledem. Myslete také na to, kde bude amarylka chráněna před zvědavými domácími mazlíčky.

Zdroj: https://www.trees.com/house-plants/poisonous-house-plants
Přidat na Seznam.cz