Peppermint Tea Glass Ready Drink

S trávicími obtížemi není nutné chodit do lékárny. Pomůžou bylinky, koření nebo kysané zelí

Těžké břicho po jídle? Říhání nebo nadýmání? Potíže se zácpou? Při trávicích obtížích mnoho lidí putuje do lékárny pro tišicí prostředky nebo pilulky na trávení. Obdobně vedou kroky k pultu s přípravky proti kocovině nebo po nadměrné konzumaci jídla. Existují ale výrazně levnější a účinnější metody, které vycházejí z přírody. Jak si pomoci při různých trávicích obtížích snadno v domácím prostředí?

Bolesti břicha, nevolnost, žaludeční křeče

Stačí utrhnout a rozžvýkat pár lístků máty a je po problému. Máta peprná klidní žaludeční nevolnosti i křeče, tiší bolesti břicha, protože má analgetické a antispasmodické účinky. Účinnou látku eugenol obsahuje též hřebíček, který je možné rovněž rozžvýkat nebo přidat do šálku s černým čajem, postačuje jedna čajová lžička. Hřebíček nadto posílí vylučování žaludečních šťáv a zrychlí trávení.

Mohlo by vás zajímat:  Studenou koupelnu zútulní netradiční rostliny, pro které je tato místnost jako stvořená

Špatné trávení, nadýmání, pomalý metabolismus

Jak zrychlit trávení po vydatném obědě nebo při přejídání? Výtečně zrychlí metabolismus látky, které simulují vyšší teplotu po konzumaci, jedná se o pepř nebo chilli papričky, které se výtečně hodí přidat do černé kávy. Kombinace kapsaicinu a kofeinu urychlí trávení a uleví od bolesti břicha.

Zdroj obrázku: Freepik

Při kocovině a po nadměrném pití alkoholu

Přílišné pití alkoholu zatěžuje trávení, při kocovině může potrápit bolavý žaludek. V těchto případech pomůže kysané zelí, které reguluje trávicí procesy a vyčistí střeva od toxických látek. Kromě toho se doporučuje také čaj z ostropestřce mariánského, který pomůže zlikvidovat jedy v těle a vyčistí játra.

Mohlo by vás zajímat:  Po vypití svého šálku dopřejte kávu také rostlinám. Povzbudí je k růstu

Dlouhodobé nevolnosti a potíže s trávením

Při dlouhotrvajících potížích nebo takzvaně při „žaludku na vodě“ pomůže pelyněk nebo hořec, které obsahují hořčiny podporující tvorbu žaludečních šťáv. Dalším přírodním zázrakem je puškvorec, který lze sehnat ve formě lihové tinktury, stačí pár kapek před jídlem. Jemnější čaj z fenyklových semen se doporučuje i kojencům a malým dětem, protože podporuje střevní peristaltiku.

Zdroj: https://www.stylecraze.com/articles/effective-home-remedies-to-treat-digestive-problems/
Přidat na Seznam.cz