2151022068

Rostliny podle učení feng-šuej: Některé vnesou do domova blahobyt a štěstí

Kupujete do domácnosti rostliny pouze jako dekoraci? To je ovšem škoda. Věděli jste, že existují rostliny, které podle filozofie feng-šuej dokážou přilákat do našeho domova prosperitu, bohatství a štěstí? A to není vše, níže zmíněné rostliny pomohou pročistit vzduch od jedovatých toxinů a obohatí ho o kyslík.

Dracéna

Tato rostlina patří mezi nejvíce oblíbené interiérové květiny. Je velmi nenáročná na pěstování a dokonale zdůrazní estetiku prostoru. Tím ale její výčet výhod nekončí. Odrůda Lucky Bamboo neboli šťastný bambus je ceněný především v asijských zemích. Podle feng-šuej dokáže tato rostlina přitáhnout štěstí a zároveň chránit před potížemi tam, kde roste.

Mohlo by vás zajímat:  Nejen řezané květiny jsou krásným dárkem. Rostliny v květináči budou těšit obdarovaného mnohem déle

Tlustice

Tlustici se také přezdívá strom štěstí. Pokud se rozhodujete, jaký dárek koupit někomu, kdo pořádá svatbu nebo se stěhuje do nového bytu či domu, rozhodně zvolte tlustici. Krásné listy přitahují prosperitu a štěstí. Zároveň je tlustice nenáročná a bude se jí dařit i tam, kde je méně světla.

1698
Zdroj obrázku: Freepik

Toulcovka

Toulcovka je známá především pro své schopnosti dokonale čistit vzduch od toxických sloučenin. Má také blahodárný vliv na atmosféru v domácnosti. Označuje se jako rostlina klidu a míru. Říká se, že v prostoru nebo místnosti, kde dochází k hádkám nejčastěji, rostlina zahyne. Především ženy by se o tuto rostlinu měly starat s láskou a velkou péčí. Je známo, že květina přináší štěstí při hledání spřízněné duše.

Mohlo by vás zajímat:  Drahé čističky vzduchu může nahradit známá rostlina, na jejímž pěstování si začátečník vyláme zuby

Toulitka

Při plnění snů pomáhá kvalitní atmosféra kolem vás. Proto na místo, kde pracujete nebo děláte důležité věci, byste měli umístit toulitku v květináči. I tato rostlina je považována za podporu štěstí a radosti. Buduje sebevědomí a má kvalitní vliv na emoce a práci mozku. Toulitka by měla být vždy umístěná na parapetu, kde je dostatek světla, ale pozor, ať na ni nesvítí přímé sluneční paprsky, spálila by se.

Zdroj: https://parenting.firstcry.com/articles/10-lucky-plants-to-bring-you-wealth-health-and-love-for-home/
Přidat na Seznam.cz