Rajčata se bez hnojení neobejdou. Dřevěný popel, droždí a jód rostliny vyživí a ochrání
Rajčata během kvetení potřebují dodat správnou výživu, abyste z nich získali mnoho chutných plodů. Rostliny v tomto období vyžadují naši pomoc, aby se mohly správně vyvíjet. Hnojení je v době kvetení u rajčat klíčové, a proto byste měli vědět, co přesně jim poskytnout a co rostliny potřebují. Nejde o nic složitého. Zvládne to každý, ale jen díky tomu budete mít nejkrásnější rostliny a mnoho plodů.
Draslík je základní složkou pro úspěšnou sklizeň
Draslík je pro rajčata velmi důležitý. Pomáhá totiž rajčatům, aby správně hospodařila s vodou. Je nezbytný pro bohaté květenství a tvorbu plodů. Díky tomu budou plody nejen větší, ale také chutnější a voňavější. Pro zásobení draslíkem musíte substrát u rajčat každých 5–7 dnů posypat popelem. Na jeden keř se doporučuje jedna polévková lžíce. Zároveň byste měli půdu zalít klasickou zálivkou, aby se mohl popel rychleji vstřebat do půdy a začít vyživovat rajčata.
Kvasinky ochrání před nemocemi
Nechte rozpustit 10 gramů suchého droždí v kbelíku vody a potom ho nechte 2 dny odstát. Po 48 hodinách musíte roztok naředit. Použijte 9 litrů vody na 1 litr kvasinkového hnojiva. Díky tomu budete půdu úžasně vyživovat, ale neublížíte rostlinám. Droždí podporuje růst a květenství, ale zároveň bude rajčata chránit před plísněmi, mšicemi a housenkami motýlů. Z tohoto důvodu byste toto jednoduché a levné hnojivo neměli podceňovat.
Nezapomínejte ani na jód
Rajčata pro správný a rychlý růst potřebují také jód. Snadno ho koupíte v každé lékárně, takže si nemusíte dělat starosti s tím, kde ho budete shánět. Na výrobu hnojiva potřebujete 10 litrů vody a 3–4 kapky jódu. Roztok důkladně promíchejte a zalijte záhony, jako když provádíte běžnou závlahu. Poupata budou růst rychleji a zároveň bude rostlina chráněná před nemocemi, které jsou pro rajčata typické, jako jsou houbové choroby nebo plísně.
Zdroj: https://www.promixgardening.com/en/tips/how-to-fertilize-tomatoes-80